Česká republika

TOXIQUE / TWO SIDES

Výsledky Eurovision Song Contest

Národní kolo: 2. - 10. místo

Hodnocení čtenářů Ø%

Soutěžící Eurosongu 2008


ToxiqueTOXIQUE
Two Sides

Biografie

Kapela Toxique vznikla loni na jaře a za necelý rok existence se jí podařilo probojovat do semifinále soutěže Coca Cola Popstar. Hudba kapely jde napříč hudebními žánry. Sami členové tvrdí, že hrají hudbu na pomezí retropopu, souljazzu a grooverocku. Mezi hlavní vzory uvádějí hudebníky jako jsou Stevie Wonder, Amy Winehouse, Gwen Stefani, John Mayer nebo kapely jako Moloko a Morcheeba.

Skupinu tvoří Klára Vytisková, která je zpěvačkou, kytarista Patrik Hlavenka, klávesista Viliam Béreš, basista Jan Lstibůrek a na bicí hraje Roman Vícha. Kapela spolupracuje na naší scéně se spoustou umělců, k nimž se řadí třeba Lenka Dusilová, Yvonne Sanchez, Dara Rolins, Ondřej Konrád nebo Kamil Střihavka. V létě byli předskokany na turné kapely Monkey Business. Od září připravují svoje debutové album. Jsou také nominováni jako Objev roku v cenách hudební stanice Óčko. Na Eurosongu se pokusí uspět s písní „Two Sides“.

Rozhovor z oficiálních stránek České televize

Můžete se několika větami představit?
Kapela Toxique vznikla letos na jaře a je složena ze zkušených muzikantů. Hrajeme pop s prvky retra a progressive soulu. Za necelý rok existence se nám podařilo dostat do semifinále soutěže Coca-Cola Popstar, odehráli jsme několik koncertů jako předkapela Monkey Business a absolvovali jsme úspěšné podzimní turné. V současné době pracujeme na naší debutové desce, která vyjde začátkem února u labelu RGM. Desku pokřtíme 12. února v pražském Lucerna Music Baru.

Sledovali jste minulý přímý přenos z eurovizní soutěže? Které vystoupení se vám nejvíce líbilo?
Viděli jsme část národního kola a nejvíce „euro“ se nám jeví určitě Gipsy.cz.

Kdo a co vás nejvíc zaujalo?
Gipsy.cz a jeho žánrový přesah.

Myslíte, že u diváků evropské soutěže vyhrává spíš show, rytmus, nebo melodie?
Na internetu jsme zhlédli útržky z evropského kola a jsme si jisti, že vyhrává show, tedy bohužel občas je to jen show a nemá to s muzikou moc společného.

Co zazpíváte a předvedete?
Zahrajeme písničku „Two Sides“ a vše ostatní bude překvapení…

Budete zpívat česky, nebo anglicky?
Anglicky.

Hazardujete v životě, nebo jste spíš opatrní?
Hazardujeme s největší opatrností.

Baví vás soutěžit?
Baví, pokud vůbec v hudbě soutěžit lze.

Jak vidíte své šance?
Na soutěž se těšíme a své šance ponecháme v rukách diváků.

Toxique / Two Sides (národní kolo)

Další informace

OFICIÁLNÍ WEB

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>