Česká republika

IVA FRÜHLINGOVÁ / PARTIR ET REVENIR

Výsledky Eurovision Song Contest

Národní kolo: 2. - 10. místo

Hodnocení čtenářů Ø%

Soutěžící Eurosongu 2008


Iva FrühlingováIVA FRÜHLINGOVÁ
Partir et revenir

Biografie

Iva Frühlingová se narodila 11. května 1982 v Litvínově. Její dědeček z otcovy strany se narodil ve Francii a malé Ivě o této zemi často vyprávěl. Iva se do dědečkova vyprávění o Edith Piaf, Jacku Brelovi a Eiffelovce přímo zamilovala a od té doby snila o tom poznat Paříž. Ve svých čtrnácti letech se do Paříže dostala pomocí konkurzu francouzské modelingové agentury a později zde se svými přáteli založila skupinu Turn Over. Demonahrávka s jejím zpěvem se dostala do rukou popředních francouzských producentů Michéle Eliho a Thierryho Saida. Jejich spolupráce vyústila do podepsání smlouvy na čtyři alba s vydavatelstvím Virgin Records.

První sólové album s názvem „Litvínov“ zaznamenalo ve Francii a Belgii mimořádně příznivý ohlas a nasazené singly „Oú Tu Veux Quand Tu Veux“ a „La Muerte“ úspěšně bodovaly v hitparádách obou zmíněných zemí. Albu se velice dobře dařilo i v Česku a za svou prodejnost už dostalo zlatou i platinovou desku. V roce 2004 se Iva Frühlingová přestěhovala z Paříže zpátky do České republiky. V roce 2005 se svou doprovodní kapelou hostovala na koncertním turné Anny K, a v červenci pod producentským dohledem Creative Music House natočila v jejich bratislavském studiu svou druhou sólovou desku „Baby Doll“, která se na trh dostala v listopadu 2005. Od srpna roku 2005 byla vdaná za zpěváka skupiny Kryštof Richarda Krajča, avšak jejich manželství se na začátku roku 2006 rozpadlo. Na Eurosongu Iva zazpívá píseň „Partir et revenir“ z jejího zatím posledního alba „Strip Twist“.

Rozhovor z oficiálních stránek České televize

Můžete se několika větami představit?
V šestnácti letech jsem byla členkou kapely Turn Over v Paříži. V devatenácti letech jsem podepsala smlouvu s francouzskou společností Virgin. O čtyři roky později jsem vydala desku Litvínov. V témže roce jsem zpívala duet s hvězdným Jean Luisem Aubertem v magické Olympii v Paříži. Také jsem byla předskokanem rockové francouzské hvězdičky Raphaela rovněž v Olympii. V sále La Cigale jsem zpívala před vystoupením francouzského miláčka Benjamina Bioleho. O rok později jsem vyhrála cenu Talent roku v celoplošném francouzském radiu France Bleu a hostovala na desce Negativ od Benjamina Bioleho. V roce 2004 jsem vydala desku Litvínov také v České republice a dostala za ni Zlatou a Platinovou desku. V roce 2005 jsem byla nominována v kategorii Objev roku v anketě Český slavík. O rok později jsem byla nominována na Zpěvačku roku při vyhlašování výročních cen Akademie populární hudby Anděl Allianz. V prosinci 2006 jsem získala titul Skokan roku v anketě Český slavík a v březnu 2007 jsem se umístila na 2. místě v kategorii Zpěvačka roku v anketě Žebřík.

Myslíte, že v divácké soutěži vyhrává spíš show, rytmus, nebo melodie?
Bohužel mám pocit, že je to spíše o show, ale byla bych osobně radši, kdyby nad show vyhrála hudba a texty.

Na jeviště si můžete přivést pět partnerů. Už jste si je vybrala?
Mými partnery na pódiu jsou vždy kluci z mé kapely. Nebude tomu jinak ani teď. Je však možné, že přizvu nějaké vokalistky.

Budete zpívat česky, anglicky nebo jinak?
Francouzsky.

Hazardujete v životě, nebo jste spíše opatrná?
Nemůžu říct, že přímo hazarduji, ale už se mi stalo, že jsem hodně zariskovala. Asi záleží na situaci.

Baví vás soutěžit?
Nejsem soutěživý tip a této soutěže se neúčastním proto, že by mě bavilo soutěžit, protože to spíš vnímám jako možnost představit svou tvorbu lidem, ke kterým by se jinak má hudba nedostala.

Jak vidíte své šance?
To souvisí s předchozí odpovědí. Neúčastním se proto, abych zvítězila, a proto to ani nečekám.

Iva Frühlingová / Partir et revenir (národní kolo)

Další informace

OFICIÁLNÍ WEB

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>