Soutěžící Eurosongu 2010


Představujeme třetí desítku čtvrtfinalistů slovenského Eurosongu, která se představí v pátek 29. ledna. O postup do semifinále se utkají Robo Opatovský, Robo Šimko a Massriot, Golden Storm, Reverz Park, Andrea Súlovská, Martin Konrád, Gionno, Renáta Čonková a Martina Polievková, Hudba z Marsu a Free Voices. Ze čtvrtfinále se do semifinále kvalifikují vždy čtyři interpreti na základě diváckého hlasování.

Robo Opatovský

Devětatřicetiletý Robo Opatovský pochází z Trnavy. Vystudoval hudební konzervatoř, kromě zpěvu se věnuje i hře na kytaru. V první polovině devadesátých let byl členem různých hudebních formací, zpíval i v zahraničí. Zlomový je pro něho rok 1997, kdy se seznamuje s producentem Danielem Hádlem. V tu dobu vychází jeho debutové album. Do dnešního dne jich stihl natočit celkem sedm. Robo se zúčastnil loňského Eurosongu, s písní „Prší“ vybojoval šesté místo ve finále.

Robo Šimko a MassRiot

Dvacetiletý Robo Šimko vystoupí na Eurosongu znovu společně se svojí skupinou Massriot. Robo se proslavil díky účasti ve třetí řadě soutěže Slovensko hledá SuperStar. Krátce na to vzniká projekt Massriot, kde zpívá a hraje se svými dlouholetými kamarády Ivanem Štefánikem, Milošem Gallo, Laci Feherem a od roku 2009 také s Milanem Ruszó. Jejich doménou je především rocková hudba. Loňský ročník pro ně znamenal třinácté místo ve finále.

Golden Storm – odstupují

Jedinečná dívčí skupina Golden Storm kombinuje hru na elektrické housle, zpěv a tanec. Jejich repertoár je tvořen jak autorskými písněmi, tak i předělávkami známých hitů včetně klasické hudby. Album „Prostě sexy!“ nahrávaly Jana, Soňa a Andrea v Belgii, kde spolupracovaly se Stano Šimorem, autorem skladby „Have Some Fun“ Terezy Kerndlové. Golden Storm jsou velmi populární i v Česku, kde často vystupují během velkých televizních show. V loňském roce se zúčastnili Eurosongu se skladbou „Daj mi len deň“, která skončila na pátém místě v semifinále.

Reverz Park

Košická kapela Reverz Park vznikla před dvěma lety. Proslavila se především díky hraní na koncertech a festivalech. Dva členové působili v minulosti ve skupině Ravens Blue, která se probojovala až do finále projektu Coca Cola Popstar 2001. O pět let později zvítězili v celoslovenské soutěži kapel Makez Star. Reverz Park tvoří kytarista a zpěvák Peter Klema, kytarista Števo Faltin, basák a zpěvák Peter Fotta a bubeník Matej Marga.

Andrea Súlovská

Andrea Súlovská ze Žiliny je rodící se hvězda slovenské hudební scény. Hraje na klavír a kytaru, zúčastnila se soutěže Coca Cola Popstar 2008. V současnosti studuje vysokou školu, obor Dějiny a teorie divadelního umění. Mohli jsme ji vidět během loňského Eurosongu a to v duetu s Petrem Bažíkem. Jejich společná píseň „Nebudem stáť“ skončila na desátém místě ve finále.

Lekra

Folkrocková kapela Lekra vznikla před sedmi lety v Dolním Kubíně. Tehdy se Ľubo Kováčik rozhodl založit kapelu a společně s Robo Trukvalterem a Jurajem Krkoškou vyrazil na festival Strunobraní do Banské Bystrice. Ten nakonec Lekra vyhrála a dostala se do celostátního finále. Později se ke kapele přidává Marek Vodička a Juraje na postu bubeníka střídá Jozef Gebura. Projekt začíná rázem slavit úspěchy na soutěžích na Slovensku i v Česku. Na pulty prodejen vyslala Lekra zatím jedno album.

Martin Konrád

Sedmnáctiletý Martin Konrád se proslavil jako účastník třetí řady slovenské SuperStar. Krátce po skončení finále se objevil v další show a sice Let’s Dance, kde pro změnu dokázal, že je i schopný tanečník. Nedávno mu vyšlo jeho debutové album, na kterém se autorsky podílel. Při tvorbě muziky se nechává inspirovat svými idoly mezi které patří například skupina Green Day.

Gionno – odstupují

Čtyřčlenná kapela Gionno z Vranova vznikla na přelomu roku 2005 a 2006. Tvoří ji zpěvák a kytarista Ján Mitaľ, kytarista Erik Witz, baskytarista Petr Michalička a bubeník Vlado Bielous. Největší úspěch zažila tato skupina letos na podzim a to na soutěži Košický zlatý poklad, kde si odnesla cenu posluchačů za skladbu, kterou uslyšíme i na Eurosongu. Na svém kontě mají zatím jedno album.

Renáta Čonková a Martina Polievková

Osmatřicetiletá Renáta Čonková ze Žiliny pracuje v současné době jako učitelka zpěvu v hudební škole. Dříve se živila jako zpěvačka a to především v zahraničí, nyní se pokouší o kariéru na Slovensku a to nejen účastí na Eurosongu, ale i debutovým albem, které vyšlo před rokem. Diváci si ji mohou pamatovat z televizní show Můj nejmilejší hit, kde skončila na třetím místě. Během národního kola ji na pódiu doprovodí operní zpěvačka Martina Polievková.

Hudba z Marsu

Pětičlenná kapela Hudba z Marsu vznikla v roce 1996, jejich název je odvozen od českého filmu, který pojednává o jednom diletantském orchestru. Ostatně sami členové projektu vsází spíše na humor, než na precizní muzikantské výkony. Jejich hudba mísí žánry jako ska, folk, pop či big beat. Vystupují na festivalech nejen na Slovensku a v Česku, ale i v zahraničí. Na svém kontě mají prozatím čtyři desky. Jejich cesta loňským Eurosongem skončila již v semifinále, kde se skladbou „Na hubách“ obsadili čtvrté místo.

Free Voices

Free Voices je unikátní skupina, která vystupuje acapella, tedy bez hudebních nástrojů. Projekt vznikl v roce 2005 a tvoří ho Soňa Kravčaková, Maťo Kravčak, Juraj Mikulaško, Petra Valušková a Filip Lenárth. Posledně jmenovaného si pamatují diváci ze semifinálových kol třetí řady slovenské SuperStar. Free Voices se orientují především na předělávky známých hitů například od George Michaela, Beatles či Elvise Presleyho. Na svém kontě ovšem mají i vlastní skladby, z nichž jednu předvedou na letošním Eurosongu.

Guru Brothers

Čtyřčlenná kapela Guru Brothers existuje na hudební scéně od roku 2007. Mezi její členy patří Pavel Botoš (zpěv, klávesy), Oto Zsiga (zpěv, baskytara), Štefan Tomolya (bicí) a Peter Šimon (kytara). Účast na Eurosongu pro ně bude velkou premiérou, která jim možná dopomůže k natočení vysněné debutové desky.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>