Soutěžící Eurosongu 2010


Představujeme první desítku čtvrtfinalistů slovenského Eurosongu, která se představí v pátek 22. ledna. O postup do semifinále se utkají Tomáš Bezdeda, Dreamtouch, Horská chata, Michaella, Hrdza, Six & Kristy, Richard Čanaky a FBI, Margot, Michael Chrenko a Lucia Olešová. Ze čtvrtfinále se do semifinále kvalifikují vždy čtyři interpreti na základě diváckého hlasování.

Tomáš Bezdeda

Čtyřiadvacetiletý Tomáš Bezdeda pochází ze Žiliny. Proslavil se díky účasti v první řadě slovenské SuperStar, kde skončil na třetím místě. Následně začíná spolupracovat se skupinou AYA a vydává své debutové album. Moderoval hudební hitparádu a zúčastnil se taneční soutěže Let’s Dance. Jeho druhá deska vyšla v roce 2006. Tomáš se kromě zpěvu věnuje i studiu, navštěvuje Ekonomickou univerzitu v Bratislavě. V loňském roce soutěžil ve slovenském národním kole Eurosongu a s písní „Každý z nás“ vybojoval ve velkém finále druhé místo.

Dreamtouch

Taneční formace Dreamtouch vznikla v roce 2008 a tvoří ji tři členové – Lívia, Anka a Martin. Prvním singlem této skupiny byla coververze známého hitu „Cuba“ od Gibson Brothers. Nyní se na svých show prezentují již vlastními skladbami a při vystoupeních je doprovází taneční skupina Unostar. O soutěžní skladbu pro Eurosong se postaral Martin a Anka, která je ve skupině něco málo přes rok.

Horská chata

Rocková kapela Horská chata vznikla v roce 2002 ve městě Martin. Tvoří ji Martin Vantúch (kytara a zpěv), Pavol Majerčák (kytara a zpěv), Miroslav Liška (bicí) a Ján Čižniar (basa). Zpočátku se skupina orientovala na coververze hitů slavnějších kolegů, postupem času se ale vypracovali na jednu z nejprogresivnějších kapel slovenského trhu. Na svém kontě mají tři desky a také několik ocenění, mezi která patří např. Objev roku hudební stanice Musiq1 či vítězství v projektu Výtah televize Óčko. Kromě vystoupení se skupinami Horkýže Slíže či Iné Kafe se mohou pyšnit i úspěšnou reprezentací Slovenska na polském festivalu mladých talentů Grand Prix Gramy 2009.

Michaella

Michaella Papp je nová tvář slovenské hudební scény. Její umělecká kariéra se datuje od roku 2008, kdy začala pracovat na své debutové desce „Celý svet“. Ta se dostala na pulty obchodů v říjnu loňského roku. Michaella na ní spolupracovala se známým slovenským producentem Vladem Randy Gnepem, který je i autorem soutěžní písně „O nás“. Účast na Eurosongu vidí zpěvačka jako velkou příležitost k rozjezdu své hudební kariéry.

Hrdza

Skupina Hrdza vznikla v roce 1999, o tři roky později již byla na světě jejich první deska. Veronika Šoltysová-Rabadová, Slavomír Gibarti, Michal Brandys, Pavol Boleš a Marek Szarvaš se orientují především na folk, rock, lidovou hudbu a jazz. Do dnešního dne mají na svém kontě tři alba, z nichž některá obdržela ocenění v kategorii world music. Další ceny posbírala Hrdza na festivalech a také na hudebních cenách Aurel, kde je odborníci nominovali na Objev roku.

Six&Kristy

Skupina Six&Kristy působí na hudební scéně již tři roky a její repertoár obsahuje směsici různých žánrů. Hlavní zpěvačkou je Deniska Šantová alias Kristy. Mezi další členy patří Mário Karas (zpěv, klávesy), Marcello (elektrická kytara), Martin Pitoňák (saxofon, příčná flétna), Róbert Mýtnik (bezpražcová basová kytara) a Vladimír Hyben (bicí). Projekt je dobře známý i návštěvníkům českých hudebních festivalů.

Richard Čanaky a FBI

Slovenského Eurosongu se zúčastní i několik křesťanských kapel a interpretů. Prvním z nich je šestatřicetiletý Richard Čanaky, který je veřejnosti známý díky spolupráci se zpěvačkou Máriou Podhradskou. Jeho největší zálibou je hudba a to konkrétně gospel, ve volném čase se věnuje kulturistice. Je lídrem skupiny FBI (Forever Be Inside), která existuje již přes patnáct let. Kromě Richarda ji tvoří Vladimír Bis, Vladimír Mrázko a Michal Chordoš.

Margot

Původně dívčí kapelu Margot nyní tvoří zpěvačka Andrea, kytaristky Danka a Katka, baskytarista Dano a Jaro, který se stará o bicí. Ze začátku se skupina orientovala spíše na pop a funky, druhé album z roku 2007 je již v rockovějším duchu. Vrátíme se ještě k hlavní zpěvačce, kterou je Andrea Zimányiová. Tu si pamatujeme z loňského Eurosongu, kde získala ve velkém finále se skladbou „Prines si ten kľúč“ čtrnácté místo.

Michal Chrenko

Dvacetiletý Michal Chrenko je finalistou třetí řady slovenské SuperStar. Po skončení soutěže založil kapelu, ve které zpívá a hraje na klávesy. Kromě toho ovládá i bicí a skládá hudbu. V současnosti studuje konzervatoř a se svojí skupinou, ve které ho doprovází Pavel Rak, Ľuboš Brtáň a Robo Trunkvalter, se zúčastnil už loňského Eurosongu, kde se skladbou „Proti prúdom“ získal dvanácté místo ve finále. Na svém kontě má zatím jednu desku.

Lucia Olešová

Luciu Olešovou si rozhodně pamatují diváci třetí řady slovenské SuperStar. Zde tato jednadvacetiletá zpěvačka sice skončila před finálovými branami, avšak díky bulvárním novinářům zůstává v povědomí Slováků dodneška. Nejvíce se otřásal její vztah se zámožnými podnikateli a také údajná plastika poprsí. Na svém kontě nemá zatím žádnou desku, avšak Eurosong je podle ní šance, jak se znovu dostat do světa hudebního šoubyznysu.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>