OGAE OGAE

Startujeme nábor členů klubu OGAE Česká republika


Česká republikaDnešním dnem oficiálně zahajujeme proces, který by nás měl do roka zavést mezi síť zahraničních fanklubů Eurovize, známých jako OGAE. Cesta to bude dlouhá a náročná, avšak společnými silami rozhodně ne nemožná.

V tomto historicky prvním článku v rubrice OGAE shrneme některé z bodů, které nás v následujícím roce čekají, a zároveň odstartujeme i první potřebnou fázi, kterou je nábor oficiálních členů. Na založení klubu spolupracujeme se členy řeckého OGAE, díky jejichž pomoci a podpoře se celý proces výrazně urychlí. Velkou výhodou je také dlouholeté fungování webu ESCportal.cz, který tento projekt zaštiťuje.

Princip fungování klubů OGAE není potřeba nijak zvlášť připomínat, jelikož se s jejich aktivitou setkáváme na našem webu již sedm let. Abychom se ovšem i my stali regulérním členem tohoto spolku jménem České republiky, bude potřeba nejdříve založit oficiální klub českých fanoušků Eurovize, na jehož aktivitách bude stát jeho následné přijmutí mezi síť OGAE.

Startovat tedy nebudeme jako OGAE Česká republika, nýbrž jako Český fanklub Eurovize. Ten již neoficiálně existuje mnoho let díky fanouškům, kteří se především v rámci tohoto webu společně seznámili a dodnes udržují pravidelné kontakty. Za naše dosavadní aktivity můžeme považovat například společná hlasování v nejrůznějších projektech webu, jako je každoroční tabulka oblíbenosti interpretů či soutěž Czech Song Contest, nebo vytváření speciálních skupin na sociálních sítích.

Nyní se ovšem zapojíme do dění aktivněji. Schvalování členství jednotlivých klubů probíhá každý rok v květnu v místě konání Eurovize, kde se daná země prezentuje před stálými členy se svým programem. Neprezentují se pouze budoucí koncepty fungování klubu, nýbrž i jeho dosavadní aktivita. Do ní by měla být zahrnuta společná setkání, jako byl například letošní koncert Loreen, či propagace soutěže v zemi, k čemuž zase dopomáhá sedmileté fungování tohoto webu. Stejně tak si poprvé a zatím nanečisto zkusíme v příštím roce vytvořit naši top desítku hlasování OGAE.

V případě, že po naší prezentaci v Rakousku bude příští rok náš klub zařazen mezi síť OGAE, nebudeme mít ještě úplně vyhráno. Budeme již sice OGAE Czech Republic, budeme již moci ovlivnit výsledky hlasování klubů OGAE, avšak plnohodnotným členem se staneme až v následujícím roce, kdy ostatní kluby posoudí naši další činnost. Toto členství nám umožní účast ve všech projektech jako jsou například soutěže OGAE Video Contest apod., společná setkávání se zahraničními fanoušky či zvýhodněné vstupné pro aktivní členy na přenosy Eurovize.

O průběhu Vás budeme pravidelně informovat. Nyní ovšem musíme přistoupit k prvnímu důležitému bodu, kterým je oficiální nábor fanoušků klubu. Abyste se mohli stát členy klubu OGAE, musíte se nejdříve stát členy Českého fanklubu Eurovize. Tím se stanete po vyplnění následující přihlášky, kterou si stáhnete a doplněnou zašlete na e-mail ogae.cz@gmail.com v uloženém tvaru dokumentu OGAE_prijmeni_jmeno.

PŘIHLÁŠKU SI STÁHNĚTE ZDE.

V první řadě bude nezbytné vyplnit potřebné osobní údaje, které budou sloužit k Vaší identifikaci. Prakticky jde pouze o to, abychom věděli, že dané osoby skutečně existují. Jde o údaje, které nemohou být nijak zneužity. V dotazníku následně vyplníte několik otázek týkající se Eurovize. Nejde o vědomostní kvíz, pouze o zjištění, jestli Vás Eurovize skutečně baví. Ptáme se Vás také na to, o jaké aktivity v rámci klubu byste měli zájem. Členství v klubu neznamená aktivní zapojení do všech projektů! Vše záleží pouze na Vás.

Stejně tak je možné, že se členem klubu stanete až poté, co získá oficiální status klubu OGAE. Abychom ovšem členství získali, bude potřeba naplnit minimální kvótu členů již nyní. Budeme proto rádi, pokud se začnete hlásit co nejdříve. Dřívější vyplnění přihlášky znamená přednost v námi rozdělovaných OGAE výhod v budoucnu, které jsou omezené. Jde například o levnější vstupenky na přenosy Eurovize, popřípadě udělování novinářských akreditací webu ESCportal.cz, díky kterým se dostanete do zákulisí soutěže.

O Vašem členství bude prakticky rozhodnuto ihned po zaslání vyhovující přihlášky, díky které budete zapsáni do seznamu členů. Hlásit se mohou i občané mimo Českou republiku. Případné dotazy směřujte na e-mail ogae.cz@gmail.com, přičemž kontaktní osobou se Vám stane mnohým známý Honza Sak.

V následujících dnech a týdnech bychom Vám rádi představili další podrobnosti našeho fungování, výkonné představenstvo (ano, to je potřeba) či oficiální logo našeho zatím ne-OGAE klubu. O tom, jak se budeme oficiálně prezentovat již jako klub OGAE, budete poté rozhodovat Vy.

10 komentářů ke článku “Startujeme nábor členů klubu OGAE Česká republika

 1. Pingback: Mikolas Josef bude zastupovat Česko na OGAE Video Contest | ESCPORTAL

 2. Pingback: Česko bude na OGAE Song Contest zastupovat Marta Jandová | ESCPORTAL

 3. Pingback: V srpnu nás čeká český a slovenský sraz OGAE | ESCPORTAL

 4. Pingback: Zapojte se do hlasování Českého fanklubu Eurovize | ESCPORTAL

 5. Pingback: Proč se stát členem českého klubu OGAE? | ESCPORTAL

 6. Honza

  To záleží samozřejmě na Vás, Hell. Ale jistě bychom měli rádi unikátní členku s neunikátním jménem. :D :)

 7. Pingback: Představujeme Český fanklub Eurovize | ESCPORTAL

 8. Hell

  Jde o údaje, které nemohou být nijak zneužity.No, jméno a příjmení ke zneužití postačí, zvlášť když jsem jediná v republice s takovou kombinací a i samotné příjmení mám dost neunikátní…. Ledaže bych udala jméno za svobodna :-D

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>