Melodifestivalen 2018 ŠVÉDSKO

Švédsko představilo účastníky Melodifestivalenu


ŠvédskoJména účastníků švédského národního kola Melodifestivalen jsou každý rok velmi očekávána. Dnes byla představena kompletní soupiska 28 soutěžících, kteří v únoru a březnu zabojují o zastupování země na Eurovision Song Contest v Lisabonu. 

První semifinále se uskuteční 3. února v Karlstadu. Největší hvězdou tohoto večera bude country zpěvačka a zároveň dvojnásobná reprezentantka Švédska Kikki Danielsson, která se se svým jódlováním stala populární především v sedmdesátých a osmdesátých letech. Benjamina Ingrossa si pamatujeme z letošního Melodifestivalenu, kde se dostal až do finále. Celkově skončil pátý a připomenout musíme i fakt, že se v roce 2006 stal vítězem dětské verze soutěže. Edward Blom je ve Švédsku známý jako spisovatel a velký milovník jídla, o kterém složil hned několik písní. Jeho účast je největším překvapením prvního semifinále.

Na druhé semifinále se 10. února přesuneme do Göteborgu. Především polské fanoušky bude zajímat účast zpěvačky Margaret, která u našich severních sousedů patří mezi velké popové hvězdy. Loni se doma zúčastnila národního kola Eurovize, avšak ani přes velké favorizování se jí nepodařilo vyhrát. Uvidíme také vítěze dvanácté švédské SuperStar Liamoo, jehož debutový singl se ve švédském prodeji dostal na šesté místo. Z předchozích účastníků Melodifestivalenu se můžeme těšit na Mimi Werner a také duo Samir & Viktor, které má na svém kontě čtyři dvou- a tříplatinové singly. Ani ve druhém semifinále nebude chybět hlavní profesí spisovatel. Jde o Jonase Gardella.

Třetí semifinále je na programu 17. února a proběhne v Malmö. Během tohoto večera se pozornost zaměří na Jessicu Andersson, která Švédsko reprezentovala v roce 2003 jako členka projektu Fame. Národního kola Melodifestivalen se zúčastnila už šestkrát. DJ Méndez pochází z Chile, je držitelem latinskoamerické ceny MTV a na svém kontě má mnoho úspěšných singlů ze švédské i chilské hitparády. Velká pozornost bude věnována folkovému sextetu Orsa Spelmän. jehož zakládajícím členem je Benny Andersson z ABBY. Uvidíme také Martina Almgrena, který vyhrál švédskou SuperStar v roce 2015, a letošní účastnici Melodifestivalenu Dotter.

Örnsköldsvik bude domovem čtvrtého semifinále v sobotu 24. února. Těšit se můžeme na zpěvačku Mariette, která dvakrát patřila mezi velké favority švédského kola. V roce 2015 skončila třetí, letos byla čtvrtá. Letos o Eurovizi bojoval i boyband FO&O, který je několikanásobným držitelem ceny MTV EMA. V příštím roce soutěžit nebude, avšak jeden z jeho členů se pokusí o sólovou účast. Jde o Felixe Sandmana. A z Melodifestivalenu si pamatujeme i zpěvačku Feliciu Olsson, která soutěžila před čtyřmi lety. Chybět nebude ani comedy act v podání skupiny Rolandz, která i přes silnou kritiku dokázala vydat tři desky s umístěním mezi desítkou nejprodávanějších alb ve Švédsku.

Z každého semifinále postoupí do finále dva soutěžící, přičemž další dva interpreti na třetím a čtvrtém místě se kvalifikují do Druhé šance. Ta je na programu 3. března v Kristianstadu. Tento večer nabídne postup pro poslední čtveřici účastníků. O vítězi se rozhodne ve Stockholmu. Finále má naplánovaný program na 10. března.

První semifinále Melodifestivalenu:

* Benjamin Ingrosso / Dance You Off
* Edward Blom / Livet på en pinne
* John Lundvik / My Turn
* Kamferdrops / Solen lever kvar hos dig
* Kikki Danielsson / Osby Tennessee
* Renaida / All the Feels
* Sigrid Bernson / Patrick Swayze

Druhé semifinále Melodifestivalenu:

* Ida Redig / Allting som vi sa
* Jonas Gardell / Det finns en väg
* Liamoo / Last Breath
* Margaret / In My Cabana
* Mimi Werner / Songburning
* Samir & Viktor / Shuffla
* Stiko Per Larsson / Titta vi flyger

Třetí semifinále Melodifestivalenu:

* Barbi Escobar / Stark
* Dotter / Cry
* Jessica Andersson / Party Voice
* Kalle Moraeus & Orsa Spelmän / Min dröm
* Martin Almgren / A Bitter Lullaby
* Moncho / Cuba Libre
* Méndez / Everyday

Čtvrté semifinále Melodifestivalenu:

* Elias Abbas / Mitt paradis
* Emmi Christensson / Icarus
* Felicia Olsson / Break That Chain
* Felix Sandman / Every Single Day
* Mariette / For You
* Olivia / Never Learn
* Rolandz / Fuldans

Další informace naleznete na oficiálním webu švédské Eurovize zde.

7 komentářů ke článku “Švédsko představilo účastníky Melodifestivalenu

 1. Anonymní

  Na obhajobu Margaret podľa mňa vie spievať …ano cool me down jej nevyšlo …avšak aj napriek tomu skoncila 2 v polskom kole …Prečo išla do Melodifestivalenu ? Jednoduché – snaha preraziť vo Švédsku, keďže cool me down sa stalo platinovym vo svedku a myslim že aj takmer v celej europe a austrálii …za jej piesnou stoji švédsky tím plus Arash z Azerbajdžanu …a taktiež v melodifestivalene sú nahraté zvuky alebo ako sa to nazýva :D čiže bude to vyznieť že vie spievat a osobne si myslím že prejde max do andra chansen

 2. Morrighan

  Mariette vypadá jako jediná dobrá volba z toho, co jsem zaítm od ostatních slyšela. Moc bych jí to přála!
  O Margaret se raději nevyjadřuju… nebo ano. Nejdřív to zkusí za nás, lidi ji obdivujou, „zazpívá“ live, už ji tolik neobdivujou. Urazí se, prohlásí, že ESC už nikdy, že ji vlastně vůbec nezajímá a vůbec tam nechce a pak hle? Snaha protlačit se za ESC velmoc. Tlesk, tlesk. -_-

 3. Cipela

  Počkám si až na jednotlivé skladby…momentálně to přeju Mariette..nejméně pak jisté polské „zpěvačce“…která zpívat opravdu neumí :-)

 4. Anonymní

  Nejvíc se asi těším na 2. semifinále. Liamoo je skvělý! Playing with fire si teď pořád jedu :D Margaret bude mít 100% super písničku, bohužel živě moc zpívat neumí :(

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>