Koše EUROVIZE

Takto budou rozděleny koše pro semifinálový los


Eurovision Song ContestDnes bylo přestaveno složení šesti košů, na jejichž základě proběhne rozlosování zemí do dvou semifinálových večerů. Každá polovina každého koše bude soutěžit během jiného soutěžního přenosu, aby došlo k co největší eliminaci zasílání hlasů mezi spřízněnými zeměmi. Den D nastane v pondělí 29. ledna.

V pondělí 29. ledna od 13:00 středoevropského času dojde v budově Lisabonské radnice k rozdělení zemí do semifinálových kol. Kromě toho zástupci města Kyjeva předají novým organizátorům z Lisabonu klíč k pořádání soutěže.

Semifinálový los se bude týkat 37 zemí. Pět košů obsahuje šest států, jeden koš jich poté má sedm. Jednotlivé země se dozví umístění do semifinálového večera a také to, jestli budou soutěžit v první, nebo druhé polovině show. Prvního semifinále se zúčastní devatenáct států, druhého poté osmnáct. Pořadí vystupujících bude určeno organizátory pořadu na konci března.

V den losování se zároveň země Velké pětky a hostitelské Portugalsko dozví, během kterého semifinále budou jejich diváci moci hlasovat.

První koš

* Albánie
* Černá Hora
* Chorvatsko
* Makedonie
* Slovinsko
* Srbsko
* Švýcarsko

Jde o koš balkánských zemí, především o státy bývalé Jugoslávie, a také Švýcarsko se silnými diasporami obyvatel zmíněného regionu.

Druhý koš

* Dánsko
* Finsko
* Irsko
* Island
* Norsko
* Švédsko

Jde především o propojení skandinávských zemí, ke kterým bylo nově přiřazeno Irsko.

Třetí koš

* Arménie
* Ázerbájdžán
* Bělorusko
* Gruzie
* Rusko
* Ukrajina

V tomto případě jde o koš zemí bývalého Sovětského svazu.

Čtvrtý koš

* Bulharsko
* Kypr
* Maďarsko
* Moldavsko
* Rumunsko
* Řecko

Koš se státy jižní a jihovýchodní až střední Evropy se vzájemnými vazbami.

Pátý koš

* Austrálie
* Česko
* Izrael
* Malta
* Rakousko
* San Marino

Jedná se o země, které jsou tradičně bez bližší sousedské podpory. Z tohoto důvodu byla do tohoto koše zařazena i Austrálie ležící mimo kontinent.

Šestý koš

* Belgie
* Estonsko
* Litva
* Lotyšsko
* Nizozemsko
* Polsko

Země východní a západní Evropy, které se kromě vzájemných vazeb propojují i skrze diaspory.

Přímý přenos losu budete moci sledovat živě přes oficiální YouTube kanál Eurovision.tv.

7 komentářů ke článku “Takto budou rozděleny koše pro semifinálový los

 1. Pingback: Rozlosování zemí do semifinálových večerů | ESCPORTAL

 2. Myscho

  Pre CZ by bolo najlepšie mať v semi-finále Rusko(keď už je ten Zeman Putinovou šľapkou a prijať EURO sa zdráhate), Poľsko(veľmi podobná kultúra + V4), Chorvátsko, Maďarsko(tiež spolu v rámci V4 ), Island, San Maríno, Malta, Slovínsko, Čierna Hora(ako maličké štáty) vás – nás(osobne sa cítim byť odkedy sa pamätám ČehoSlovákom) skôr podporia. Aspoň bodmi od 1 – 7 A tiež napr. Írsko, či Holandsko(Zrejme aj tam pracuje dosť Čechov). Lebo povedzme si pravdu ESC je o presadzovaní práv minorít a o politike podstatne viac ako pesničke samotnej. A tiež dúfam, že to bude II. semi-finále(v prvom ste boli dvakrát za sebou) A rovnako by nám – Vám pomohlo hlasovacie právo z veľkej 5-ky Veľká Británia a Nemecko. Toto je taka najidealistickejšia predstava, ktorej pravdepodobnosť síce nie je úplne nulová, no pravdupovediac minimálna!

 3. admin

  Nic se nelosuje, pro rok 2018 je stanoveno 19 států pro první semifinále a 18 států pro druhé semifinále.

 4. Anonymní

  Ja doufam že Nórsko bude v 1 semi :D naposledy bolo v 2011
  Alebo Rusko v 2 semi , ešte nikdy neboli v ňom
  Taktiež Armensko v 2 semi naposledy bolo v 2013
  Alebo Bulharsko v 1 semi naposledy bolo 2009 :D
  Len také fakty , taktiež dúfam že ak teda má byť v 1 semi 19 krajín tak CZ bude v 2 :D

 5. Anonymní

  No.pokial viem každý rok sa to losuje koľko bude štátov v semifinale ak teraz 18/19 tak sa tiež bude, jedine ak by si Švajčiarsko opäť podalo žiadosť o 2 semi :D

 6. Anonymní

  Tak logicky od EBU, nikdo jinej to nerozhoduje. Ale je zajímavý, že to letos protočí, že bude první semifinále nabitější.

 7. Anonymní

  Odkial sa vie, že 1 semifinále bude mať 19 štátov a 2 semi 18 ??

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>