HaKokhav HaBa IZRAEL

Třetí fáze izraelského kola přinesla dvanáct postupujících


IzraelIzraelským reprezentantem se stane vítěz páté řady soutěže HaKokhav HaBa, která je ve světě známá pod názvem Rising Star. Jedná se o talentovou show, která stojí na principu u nás populárních soutěží, avšak se specifickými pravidly. Stejný postup byl zvolen i při volbě posledních tří zástupců země. Od dnešního dne známe dvanáct kvalifikantů ze třetí fáze.

HaKokhav HaBa je původní izraelský formát, který se poprvé na obrazovkách objevil v roce 2013. Od té doby jej pod názvem Rising Star odvysílalo již téměř dvacet zemí, včetně USA. Soutěž se stala populární především díky interaktivitě, která u formátů typu X Factor, SuperStar nebo Hlas chybí.

Show sloužila jako izraelské národní kolo i v předchozích třech letech. Vítězi pořadu se stali Nadav Guedj, Hovi Star a Imri Ziv, přičemž všichni tři prošli do finále Eurovize.

Druhá řada se od prvního dílu vysílala živě, jelikož stála na principu interaktivního hlasování přes internet, chytré telefony a televizi. Od třetí sezóny ovšem castingová kola běží ze záznamu a přímého přenosu se dočkáme pouze u velkého finále. V první fázi soutěžící nejdříve zpívali před porotci, kteří je mohli za pomoci diváků v sále poslat dále. Každému interpretovi bylo možné udělit buď kladný, nebo záporný hlas. Kvalifikace následovala v případě, že daný soutěžící překonal 70% podporu hlasujících. Nově ve hře byly i divoké karty.

Ze sedmdesátky kvalifikantů z castingových kol se do semifinálových přenosů dostalo na základě rozhodnutí poroty dvacet nejlepších. Na ty v lednu čekaly vzájemné duely, ze kterých vzešlo deset postupujících a dva držitelé divoké karty. Ve finále se bude vítěz volit ze čtyř kandidátů. Ve čtyřčlenné porotě mimo jiných zasedl izraelský zástupce z Eurovize 2010 Harel Skaat,

Postupující z duelových kol:

* Adva Omer
* Eden Meiri
* Howie Danao
* Chen Aharoni
* Jonathan Margi
* Jose Steinberg
* Neta Barzilai
* Ravit Batašvili
* Riki Ben Ari
* Rinat Bar
* Sarit Hativa
* The Yamanz

O semifinálových kolech Vás budeme informovat v rubrice Expres. V hlavních článcích se k Izraeli vrátíme během rozhodujících večerů.

Show startuje každou neděli a pondělí od 20:00 středoevropského času a živě ji můžete sledovat zde.

Další informace naleznete na oficiálním webu soutěže zde.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>