TRT TURECKO

Turecko na Eurovizi do Lisabonu neodcestuje


TureckoV Turecku se opět hovořilo o návratu země na pódium Eurovision Song Contest a stejně jako v předchozích letech šlo znovu pouze o plané naděje. Neúčast Turecka v Lisabonu potvrdil premiér země.

Turci se z Eurovize odhlásili v roce 2013. Jako oficiální důvod k odchodu označil tehdejší ředitel televize TRT přítomnost porot a automatickou nominaci států Velké pětky do finále show. Soutěž nepovažoval za spravedlivou a hodnocení tureckých reprezentantů porotami označil za záměrně diskriminační.

EBU s Tureckem vyjednávala každý rok, avšak TRT stále trvala na svých požadavcích. Ty byly pro EBU nepřípustné. Stanice ovšem obměnila vedení a nový generální ředitel İbrahim Eren razí jinou strategii, než tomu bylo u jeho předchůdce. Chce Turecko více přiblížit světu a jeho cílem je propagace domácí kultury v zahraničí.

Po celé zemi se mezi interprety i v médiích začalo hovořit o návratu, který podporovali svými příspěvky na sociálních sítích i bývalí reprezentanti země. V případě Sertab Erener (2003), Hadise (2009) a maNgy (2010) dokonce vznikaly na základě zpráv domněnky o jejich přímé účasti.

Všechny naděje ovšem dnes pohřbil zastupující premiér země Bekir Bozdag. Ten navštívil televizi TRT a učinil přítrž všem spekulacím médií, když prohlásil, že se Turci na Eurovizi v roce 2018 nevrátí. Informaci následně potvrdil i samotný vysílatel přes své sociální sítě.

Jeden komentář ke článku “Turecko na Eurovizi do Lisabonu neodcestuje

  1. Myscho

    Každá minca má 2 strany. Je to škoda, čo do rozmanitosti(zvlášť, keď sa očakáva, že bude viac piesni v rodných jazykoch reprezentantov), ale na druhej strane, účasť na ESC znamená priblíženie sa európskym hodnotám a to akosi momentálne nekorešponduje s dnešným Tureckom.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>