NTU UKRAJINA

Účast Ukrajiny je kvůli financím v ohrožení


UkrajinaZ Ukrajiny přicházejí další neradostné zprávy. Předloňský vítěz Eurovize a loňský hostitel je ve značné finanční ztrátě, která může vést až k ukončení vysílání. V takovém případě by byla účast země na letošním ročníku Eurovize v ohrožení.

Ukrajinská veřejnoprávní televize UA:PBC, která v loňském roce nahradila předchozího vysílatele NTU, je opět v tíživé finanční situaci. Ta už v souvislosti s Eurovizí měla za následek neúčast země v roce 2015 a velké problémy během pořádání loňského ročníku v Kyjevě.

Stanice disponuje polovičním rozpočtem, na který má podle ukrajinské legislativy právo. Televizi hrozí reálné ukončení vysílání ke konci dubna, čímž by byla přítomnost země a jejího reprezentanta Mélovina na letošní Eurovision Song Contest znemožněna.

Aktuální tíživá situace se řešila na konferenci Rady Evropy v Kyjevě, kde bylo cílem nalézt schůdnější financování společnosti. Vysílatel se tak pravděpodobně nevyhne snížení počtu zaměstnanců a dalším radikálním řešením. Toto řešení problému ovšem podle odborníků prodlouží existenci UA:PBC maximálně do konce roku. Problém s penězi navíc komplikuje současný přechod televize na digitální vysílání, který je finančně náročný.

EBU je s ukrajinskou televizí v kontaktu a podle ESCtoday.com má k dispozici náhradní řešení, která by účast země na Eurovizi v Lisabonu zajistila i v případě ukončení vysílání. Prioritou ovšem je nalézt nové hospodaření stanice, které z nemalých dluhů nepomohla ani nedávná restrukturalizace.

2 komentářů ke článku “Účast Ukrajiny je kvůli financím v ohrožení

  1. Anonymní

    Podla mna ostanu aj ked no pripomina mi to rusko a rumunsko :D ukrajina by bola dalšim vypadnutnym pravidelnym kvalifikantom ktorý by vypadol :D :/

  2. Myscho

    Snáď im to dajú! A keď nie Ukrajinci, tak ani Macedónci! Keby predsalen nie, tak potom bude platiť, že ESC tak skoro bez účasti Turecka, Bosny, či trebars aj Slovenska nedorovná počet účastníkov z Belehradu (2008) – vtedy aj vďaka ČR a Andorre a Dusseldorfu(2011) – nakoniec aj vďaka Slovensku, no bez ČR! Nebyť Austrálie a ak by sa ČR odhlásila a EBU by sa nedohodla s Macedónskom zas by sme boli niekde na čísle 39-40 účastníkov!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>