Eurovision Song Contest 2017 EUROVIZE

Uvidíme v Kyjevě více mužů, nebo žen?


Pojďme se už pojedenácté společně podívat na to, jestli si během letošního ročníku Eurovize přijdou na své více pánové, nebo dámy. I přesto, že na této soutěži boduje především hudba, tak i neodolatelný úsměv charizmatického zpěváka či odhalená sukýnka sympatické zpěvačky mohou přinést nějaké ty body navíc.

Také letos soutěži dominují sólové zpěvačky. Je to už posedmé v řadě, nicméně oproti loňskému ročníku jsou stavy poměrně vyrovnané. Žen uvidíme 17. Následují zpěváci s počtem 14 kusů a nejméně je vícečlenných projektů, kterých bude 12.

Jakmile si rozdělíme i skupiny na jednotlivá pohlaví, se zaměřením na opravdové členy, nezapočítávají se např. vedlejší vokalistky či tanečníci, tak dostaneme tyto výsledky: jelikož skupiny obsahují 22 muzikantů mužského pohlaví a 11 žen, uvidíme v Kyjevě celkem 36 mužů a 28 sličných dam.

Stockholm přinesl za dobu existence našeho webu hned tři rekordy. Viděli jsme rekordně vysoký počet 22 zpěvaček a stejně tak rekordní počet 14 zpěváků. Milník nastal i u skupin a duetů, avšak v opačném poměru. Ještě nikdy jsme od roku 2007 neměli tak nízký počet vícečlenných projektů. Bylo jich pouze 7. Celkově jsme viděli 38 mužů a 26 žen.

Také ve Vídni bylo nejvíce žen, zpěvaček bylo dohromady 17. Díky vysokému počtu duetů bylo vícečlenných projektů 14. Nejméně bylo zpěváků za počtu 9 interpretů. Po sečtení všech soutěžících show opět ovládli muži. Poměr činil 38:29.

V Kodani byla situace obdobná. Zazpívalo 15 sólových zpěvaček, 13 vícečlenných projektů a pouze devět zpěváků. Celkově ale bylo mužů 39 a žen 27.

Malmö přineslo 16 zpěvaček, 13 skupin a 10 zpěváků. V součtu všech členů kapel vyhráli muži nad ženami v poměru 44:27.

V Baku Eurovizi dominovaly sólové zpěvačky. Bylo jich 21, zatímco zpěváků 12 a skupin pouze 9. Muži ovšem dohnali ženy v celkovém součtu, kdy byl konečný poměr 36 ku 30.

Düsseldorf nabídl souboj 19 zpěvaček, 15 skupin a 9 zpěváků. Přepočteno na celková čísla, tehdy jsme mohli vidět celkem 57 mužských interpretů a 26 žen.

V Oslu byla situace velmi vyrovnaná. Viděli jsme 13 zpěváků, zpěvaček i skupin. Celkové výsledky nám prozradily, že jsme zhlédli celkem 48 mužů a 26 žen.

V Moskvě jsme viděli nejvíce skupin a dvojic, bylo jich 17. Sólových zpěvaček zazpívalo celkem 16, mužů se oproti tomu představilo jenom 9. Po rozdělení skupin na jednotlivá pohlaví jsme v Moskvě viděli pouze 20 žen, zatímco mužů bylo celkem 38.

Bělehrad přinesl celkem 18 zpěvaček, 13 skupin a 12 sólových interpretů mužského pohlaví. Jakmile došlo k sečtení mužů a žen ve skupinách, dočkali jsme se opětovně drtivé převahy zpěváků. Těch bylo celkem 47, zatímco žen přesně dvacet.

V Helsinkách byly výsledky o něco vyrovnanější. Sólových zpěváků v roce 2007 zazpívalo 12, žen bylo 14. Nejvíce bylo skupin a to 16. Po rozdělení skupin na muže a ženy tu ovšem máme opět podobné výsledky, v celkovém součtu znovu vyhráli na celé čáře muži.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>