Eurovision Song Contest 2018 EUROVIZE

Uvidíme v Lisabonu více mužů, nebo žen?


Pojďme se už podvanácté společně podívat na to, jestli si během letošního ročníku Eurovize přijdou na své více pánové, nebo dámy. I přesto, že na této soutěži boduje především hudba, tak i neodolatelný úsměv charizmatického zpěváka či odhalená sukýnka sympatické zpěvačky mohou přinést nějaké ty body navíc.

Poosmé v řadě budou Eurovizi dominovat sólové zpěvačky. Bude jich 16. Celkové poměry jsou ale poměrně vyrovnané. Zpěváků nebude o moc méně, je jich 14. Skupiny a dua pro letošní rok hlásí stav 13 zvolených reprezentantů.

Jakmile si rozdělíme i skupiny na jednotlivá pohlaví, se zaměřením na opravdové členy, nezapočítávají se např. vedlejší vokalistky či tanečníci, tak dostaneme tyto výsledky: jelikož skupiny obsahují 33 muzikantů mužského pohlaví a 12 žen, uvidíme v Lisabonu celkem 47 mužů a 28 sličných dam.

Poznámka: U reprezentačních skupin Gruzie, Makedonie, Rumunska a Srbska započítáváme soutěžní sestavy pro Eurovizi, které se odlišují od standardních sestav.

Kyjevský ročník byl podobný tomu letošnímu. Nejvíce bylo sólových zpěvaček, a sice 17. Následovali zpěváci s počtem 14 kusů a nejméně bylo vícečlenných projektů, konkrétně 12. Po rozdělení skupin na jednotlivá pohlaví byl poměr mezi muži a ženami 36 ku 28.

Stockholm přinesl za dobu existence našeho webu hned tři rekordy. Viděli jsme rekordně vysoký počet 22 zpěvaček a stejně tak rekordní počet 14 zpěváků. Milník nastal i u skupin a duetů, avšak v opačném poměru. Ještě nikdy jsme od roku 2007 neměli tak nízký počet vícečlenných projektů. Bylo jich pouze 7. Celkově jsme viděli 38 mužů a 26 žen.

Také ve Vídni bylo nejvíce žen, zpěvaček bylo dohromady 17. Díky vysokému počtu duetů bylo vícečlenných projektů 14. Nejméně bylo zpěváků za počtu 9 interpretů. Po sečtení všech soutěžících show opět ovládli muži. Poměr činil 38:29.

V Kodani byla situace obdobná. Zazpívalo 15 sólových zpěvaček, 13 vícečlenných projektů a pouze devět zpěváků. Celkově ale bylo mužů 39 a žen 27.

Malmö přineslo 16 zpěvaček, 13 skupin a 10 zpěváků. V součtu všech členů kapel vyhráli muži nad ženami v poměru 44:27.

V Baku Eurovizi dominovaly sólové zpěvačky. Bylo jich 21, zatímco zpěváků 12 a skupin pouze 9. Muži ovšem dohnali ženy v celkovém součtu, kdy byl konečný poměr 36 ku 30.

Düsseldorf nabídl souboj 19 zpěvaček, 15 skupin a 9 zpěváků. Přepočteno na celková čísla, tehdy jsme mohli vidět celkem 57 mužských interpretů a 26 žen.

V Oslu byla situace velmi vyrovnaná. Viděli jsme 13 zpěváků, zpěvaček i skupin. Celkové výsledky nám prozradily, že jsme zhlédli celkem 48 mužů a 26 žen.

V Moskvě jsme viděli nejvíce skupin a dvojic, bylo jich 17. Sólových zpěvaček zazpívalo celkem 16, mužů se oproti tomu představilo jenom 9. Po rozdělení skupin na jednotlivá pohlaví jsme v Moskvě viděli pouze 20 žen, zatímco mužů bylo celkem 38.

Bělehrad přinesl celkem 18 zpěvaček, 13 skupin a 12 sólových interpretů mužského pohlaví. Jakmile došlo k sečtení mužů a žen ve skupinách, dočkali jsme se opětovně drtivé převahy zpěváků. Těch bylo celkem 47, zatímco žen přesně dvacet.

V Helsinkách byly výsledky o něco vyrovnanější. Sólových zpěváků v roce 2007 zazpívalo 12, žen bylo 14. Nejvíce bylo skupin, a to 16. Po rozdělení skupin na muže a ženy tu ovšem máme opět podobné výsledky, v celkovém součtu znovu vyhráli na celé čáře muži.

5 komentářů ke článku “Uvidíme v Lisabonu více mužů, nebo žen?

 1. Pavel

  Já nechci být hnusný ale máte tam chybu :D Né v kyjevě ale v Lisabonu :D Kyjev už dávno proběhl

 2. admin

  Verka, DQ a Conchita se u nás počítali mezi muže a v anketách příslušných ročníků byli zařazeni mezi zpěváky, neboť jako ženy pouze vystupují. Danu International jsme v roce 2011 zařadili mezi ženy, neboť jí už skutečně je. Jinde tomu mohlo být jinak.

 3. Anonymní

  Ženu lebo vystupovala ako ona nie ako on, podobne ako dana international, skôr by ma zaujimalo verka z ukrajiny :D

 4. Anonymní

  Conchita se počítá mezi muže nebo ženy? (Nemyslím to špatně, jen mě to zajímá :D )

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>