Eurovision Song Contest 2015 EUROVIZE

Uvidíme ve Vídni více mužů, nebo žen?


Pojďme se již podeváté společně podívat na to, jestli si během letošního ročníku Eurovize přijdou na své více pánové, nebo dámy. I přesto, že na této soutěži boduje především hudba, tak i neodolatelný úsměv charizmatického zpěváka či odhalená sukýnka sympatické zpěvačky mohou přinést nějaké ty body navíc.

Jak je vidět z grafu níže, situace se ani v letošním roce nijak nevymyká normálu. Nejvíce je opět sólových zpěvaček a to 17. Následují skupiny a dua, kterých je 14, a nejméně bude sólových zpěváků s celkovým počtem 9 zástupců.

Jakmile si rozdělíme i skupiny na jednotlivá pohlaví, se zaměřením na opravdové členy, nezapočítávají se např. vedlejší vokalistky či tanečníci, tak dostaneme tyto výsledky: jelikož skupiny obsahují 29 muzikantů mužského pohlaví a 12 žen, uvidíme ve Vídni celkem 38 mužů a 29 sličných dam.

Jako duo jsou počítáni i zástupci Běloruska a Slovinska, ačkoliv druhá polovina těchto projektů nezpívá. Boggie z Maďarska bývá prezentována jako hudební skupina složená ze zpěvačky Boglárky, klavíristy Árona a sboristů. Pro Eurovizi byla zvolena varianta, kdy zemi zastupuje sólová zpěvačka, což ctíme i v našem přehledu.

Loni v Kodani byla situace obdobná. Zazpívalo 15 sólových zpěvaček, 13 vícečlenných projektů a pouze devět zpěváků. Celkově ale bylo mužů 39 a žen 27.

Malmö přineslo 16 zpěvaček, 13 skupin a 10 zpěváků. V součtu všech členů kapel vyhráli muži nad ženami v poměru 44:27.

V Baku Eurovizi dominovaly sólové zpěvačky. Bylo jich 21, zatímco zpěváků 12 a skupin pouze 9. Muži ovšem dohnali ženy v celkovém součtu, kdy byl konečný poměr 36 ku 30.

Düsseldorf nabídl souboj 19 zpěvaček, 15 skupin a 9 zpěváků. Přepočteno na celková čísla, tehdy jsme mohli vidět celkem 57 mužských interpretů a 26 žen.

V Oslu byla situace velmi vyrovnaná. Viděli jsme 13 zpěváků, zpěvaček i skupin. Celkové výsledky nám prozradily, že jsme zhlédli celkem 48 mužů a 26 žen.

V Moskvě jsme viděli nejvíce skupin a dvojic, bylo jich sedmnáct. Sólových zpěvaček zazpívalo celkem šestnáct, mužů se oproti tomu představilo pouze devět. Po rozdělení skupin na jednotlivá pohlaví jsme v Moskvě viděli pouze 20 žen, zatímco mužů bylo celkem 38.

Bělehrad přinesl celkem osmnáct zpěvaček, třináct skupin a dvanáct sólových interpretů mužského pohlaví. Jakmile došlo k sečtení mužů a žen ve skupinách, dočkali jsme se opětovně drtivé převahy zpěváků. Těch bylo celkem 47, zatímco žen přesně dvacet.

V Helsinkách byly výsledky o něco vyrovnanější. Sólových zpěváků v roce 2007 zazpívalo dvanáct, žen bylo čtrnáct. Nejvíce bylo skupin a to šestnáct. Po rozdělení skupin na muže a ženy tu ovšem máme opět podobné výsledky, v celkovém součtu znovu vyhráli na celé čáře muži.

Jeden komentář ke článku “Uvidíme ve Vídni více mužů, nebo žen?

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>