Kongresové centrum Praha EUROVIZE MLADÝCH TANEČNÍKŮ

V Praze vrcholí přípravy na Eurovision Young Dancers


Eurovision Young DancersUž tuto sobotu se Česká republika stane podruhé v historii dějištěm mezinárodní taneční soutěže Eurovision Young Dancers. Všichni soutěžící jsou už na místě a chystají se na svá vystoupení. Připravuje se také Praha, která bude poprvé v historii hostit některou z akcí Eurovision.

Finále patnáctého ročníku soutěže Eurovision Young Dancers se uskuteční v sobotu 16. prosince. Všechny delegace měly zavítat do Prahy během neděle, nicméně kvůli počasí dorazili někteří reprezentanti až dnes.

Soutěžící mají za sebou zahajovací ceremonii a od dnešního dne začínají se zkouškami. Ty probíhají v tanečním studiu, neboť scéna v Kongresovém centru Praha se stále připravuje. Na to, jak aktuálně vypadá, se můžete podívat na následující fotografii.

Jednotliví reprezentanti nacvičují své sólové výstupy a také společnou choreografii od Petra Zusky. Český reprezentant Michal Vach má připraveno vystoupení Monologue, na kterém se společně s Lenkou Halašovou autorsky podílel.

Letošního ročníku se zúčastní celkem osm zemí. Jde o Českou republiku, Maltu, Německo, Norsko, Polsko, Portugalsko, Slovinsko a Švédsko. Tanečníci budou tři a tanečnic pět.

Ve středu na účastníky čeká oddechový den, kdy vyrazí poznávat Prahu. Během svých cest zavítají také do Národního divadla, kde se podívají i do jeho zákulisí.

Sobotním večerem nás provedou oblíbený moderátor Libor Bouček a tanečnice a choreografka Angeé Klára Svobodová. Další informace o průběhu příprav přineseme během týdne.

Zdroj: Youngdancers.tv

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>