TRT TURECKO

V Turecku se po změně generálního ředitele hovoří o návratu


TureckoEurovize může zažít další velký návrat. Soutěže se může po pěti letech absence znovu zúčastnit Turecko, které jsme naposledy viděli v roce 2012. Důvodem je změna generálního ředitele televize TRT, který chce domácí kulturu více přiblížit světu.

Turci se z Eurovize odhlásili v roce 2013. Jako oficiální důvod k odchodu označil tehdejší ředitel televize TRT přítomnost porot a automatickou nominaci států Velké pětky do finále show. Soutěž nepovažoval za spravedlivou a hodnocení tureckých reprezentantů porotami označil za záměrně diskriminační.

EBU s Tureckem vyjednávala každý rok, avšak TRT stále trvala na svých požadavcích. Ty byly pro EBU nepřípustné. Stanice ovšem obměnila vedení a nový generální ředitel İbrahim Eren razí jinou strategii, než tomu bylo u jeho předchůdce. Chce Turecko více přiblížit světu a jeho cílem je propagace domácí kultury v zahraničí.

O návratu země v roce 2018 hovořila také jediná turecká vítězka Eurovize Sertab Erener během svého živého vysílání na Instagramu. Podle ní se TRT zúčastní už příštího ročníku soutěže. Jméno reprezentanta zatím nezná, nicméně už nyní mu přeje mnoho štěstí a případné vítězství. Záležet bude podle ní především na kvalitní písni. Opětovnou účast podporuje také zástupkyně Turecka z ročníku 2009 Hadise.

Fanoušci vnímají změny v Turecku pozitivně a věří ve velký comeback. V této souvislosti už mnozí umělci veřejně projevili svůj zájem o účast v projektu. Nechme se překvapit, jestli všechny naděje nebudou opět plané jako v předchozích letech.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>