NTU UKRAJINA

Vedoucí tým Eurovize v Kyjevě rezignoval na své posty


UkrajinaTolik skandálů v souvislosti s organizací Eurovize snad nepamatujeme. Po nečekaně dlouhém tendru na hostitelské město soutěže, rušení předběžně stanovených termínů prodeje lístků či prezentace grafiky a listopadové rezignaci generálního ředitele pořadatelského vysílatele přichází další rána. Celý vedoucí tým ohlásil, že s přípravami letošního ročníku končí.

V otevřeném dopise svou rezignaci podepsali výkonní producenti Olexandr Charebin a Viktorija Romanova, obchodní ředitelka Iryna Asman, manažer akce Denys Bloščynskyj a vedoucí bezpečnostní složky Olexij Karaban.

Důvodem je aktuální stav ve vedení televize NTU po listopadové rezignaci generálního ředitele Zuraba Alasaniji (psali jsme zde). Ten se vzdal svého postu z důvodu nízkého rozpočtu, který byl hostitelskému vysílateli ukrajinskou vládou přidělen.

Nové vedení podle rezignujícího týmu celé přípravy komplikuje. Po jeho jmenování byly všechny práce pozastaveny na dva měsíce a jakékoliv snahy o pokračování v organizaci akce byly bojkotovány. Za takových podmínek odmítají výše podepsaní v přípravách pokračovat.

EBU nechce komentovat vnitřní situaci a personální změny ve vedení NTU. Televize byla urgována, aby pokračovala v organizaci show a sestavila nový tým, který zajistí bezproblémové konání soutěže v předem stanovené termíny. Původním organizátorům bylo v oficiálním prohlášení poděkováno za dosavadní práci.

4 komentářů ke článku “Vedoucí tým Eurovize v Kyjevě rezignoval na své posty

  1. Pingback: Ukrajina představila nový organizační tým | ESCPORTAL

  2. George

    Předpokládal jsem to… fakt je to na nic, kéž by vyhrál někdo jiný než ta politická hejkalka…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>