Vladimír Putin RUSKO

Vladimír Putin kritizuje průběh Eurovize v Kyjevě


RuskoVypadá to, že slovní přestřelky mezi Ruskem a Ukrajinou budou pokračovat i po skončení letošního ročníku Eurovize v Kyjevě. Průběh soutěže a neúčast Ruska zhodnotil na Mezinárodním ekonomickém fóru v Pekingu Vladimír Putin.

Eurovizi opět řeší nejvyšší státní představitelé, a to tentokrát až v Číně. Ačkoliv se na Mezinárodním ekonomickém fóru v Pekingu očekávala jiná témata, novináře zajímal postoj ruského prezidenta Vladimíra Putina k průběhu letošního ročníku Eurovision Song Contest v Kyjevě.

Ten nejdříve zhodnotil neúčast své země. Šlo podle něho o správné rozhodnutí, kterého nelituje. Souhlasí i s tím, že žádná ruská televize přenosy z Ukrajiny nevysílala.

„Kdo chtěl, tak mohl Eurovizi sledovat na internetu. To, že se naši lidé zapojení do procesu soutěže odmítli podílet na letošním ročníku, považují za správnou věc,“ řekl novinářům Putin.

Ruský prezident přitom samotnou soutěž vnímá jako prestižní hudební klání na mezinárodním poli. V roce 2009 sám osobně dohlížel na průběh příprav ročníku z Moskvy. Letos ovšem účast v projektu považoval za zbytečnou. Důvodem je, že se konala na Ukrajině.

„Eurovize je obrovská událost. Podle mého názoru nejsou současní představitelé Kyjeva schopni akci takových rozměrů uspořádat,“ zakončil svá slova jeden z nejmocnějších mužů planety.

2 komentářů ke článku “Vladimír Putin kritizuje průběh Eurovize v Kyjevě

  1. Perunka

    Asi si to neprećítal dobre, ak vôbec. Novinári sa ho pýtali na názor, tak odpovedal. Ale tento článok to len sprostredkováva.
    Ja som mala dosť, keď Bouček zapotil, že síce Rusi po prvom hlasovaní viedli, ale Ukrajina ich hlasmi divákov porazila (minulý rok). To máš tak.

  2. Radek

    Ten „najmicnejší“ muž planéty je tak trápny až to bolí a nevidí si do huby. To už nemá nič iné na robotu, len riešiť Eurovíziu??? To je najväčší problém dnešného sveta, že Rusáci neboli na ESC? Bolo to bez nich fajn, nie sú pupok sveta ako si myslia. Budúci ročník by mohol byť bez Ruska a Ukrajiny, nech je pokoj.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>