Melodifestivalen 2018 ŠVÉDSKO

Výsledky: Druhé semifinále švédského kola


ŠvédskoVe Švédsku pokračuje každoročně nejsledovanější pořad v zemi, kterým je národní výběr reprezentanta pro Eurovision Song Contest. Ve druhém semifinále Melodifestivalenu zazpívalo sedm interpretů, z nichž televizní diváci vybrali dva finalisty a dva účastníky Druhé šance.

Na druhé semifinále jsme se přesunuli do Göteborgu. Především polské fanoušky zajímala účast zpěvačky Margaret, která u našich severních sousedů patří mezi velké popové hvězdy. Předloni se doma zúčastnila národního kola Eurovize, avšak ani přes velké favorizování se jí nepodařilo vyhrát. Viděli jsme také vítěze dvanácté švédské SuperStar Liamoo, jehož debutový singl se ve švédském prodeji dostal na šesté místo. Z předchozích účastníků Melodifestivalenu o Lisabon bojovala Mimi Werner a také duo Samir & Viktor, které má na svém kontě čtyři dvou- a tříplatinové singly. Ani ve druhém semifinále nechyběl hlavní profesí spisovatel. Šlo o Jonase Gardella.

Z každého ze čtyř semifinále postupují do finále na základě hlasování diváků dva soutěžící, přičemž další dva interpreti na třetím a čtvrtém místě se kvalifikují do Druhé šance. Ta je na programu 3. března v Kristianstadu. Tento večer nabídne postup pro poslední čtveřici účastníků. O vítězi se rozhodne ve Stockholmu. Finále má naplánovaný program na 10. března.

Interpreti postupující do finále švédského kola:

* Samir & Viktor / Shuffla
* LIAMOO / Last Breath

Interpreti postupující do Druhé šance:

* Mimi Werner / Songburning
* Margaret / In My Cabana

Dnešní vystoupení a další informace naleznete na oficiálním webu švédské Eurovize zde.

4 komentářů ke článku “Výsledky: Druhé semifinále švédského kola

  1. Anonymní

    Švédsko ma nesklamalo :) aj keď tento rok nieje silný a myslím si že ani nebude, Švédsko si zobralo príklad od Salvadora takže väčšinou ratam s baladami ako s popovkami :D som nesmierne šťastný, že mi vyšla celá 4 aj keď Margaret bola skvelá som rád že postúpila, dufam že postúpi do finále :D

  2. Standa

    Na tu bídu se to dalo čekat, každopádně předpokládám, že ve 3. a 4. semifinále to bude hit za hitem, jinak si nedovedu vysvětlit, že je Švédsko u bookmakerů momentálně na 2. místě.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>