Depi Evratesil ARMÉNIE

Výsledky: Finále arménského kola


ArménieTři měsíce hledala Arménie svého reprezentanta přes národní kolo Depi Evratesil. V závěrečném souboji dvou nejlepších zpěvaček zvítězila v hlasování diváků a porotců Artsvik. Její soutěžní skladba bude představena později.

Arménské národní kolo Depi Evratesil odstartovalo na začátku října. Postupnou selekcí se do dnešního finále dostaly zpěvačky Artsvik z týmu Essaïe Altouniana a Martha z týmu Anuš Aršakjan.

O vítězi rozhodovali na základě odzpívaných převzatých hitů televizní diváci a porota složená z bývalých reprezentantů země. Konkrétně šlo o Hayka (2007), Ingu Aršakjan (2009, 2015), Anuš Aršakjan (2009), Arama MP3 (2014), Essaïe Altouniana (2015) a Ivetu Mukučjan (2016).

Obě skupiny se na novém arménském zástupci shodly jednoznačně a v závěrečném souboji upřednostnily zpěvačku Artsvik před Marthou. Skladba pro vítězku bude vybrána v roce 2017.

Výsledky arménského finále:

1. Artsvik (31% hlasů diváků, 40% hlasů poroty)
2. Martha (19% hlasů diváků, 10% hlasů poroty)

Více se o vítězce dočtete zde.

Další informace naleznete na oficiálním webu arménské Eurovize.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>