HaKokhav HaBa IZRAEL

Výsledky: Finále izraelského kola


IzraelIzraelským reprezentantem se potřetí v řadě stal vítěz talentové show Rising Star. Ta stojí na principu interaktivního hlasování, kdy za pomocí kladných, nebo záporných hlasů získávají interpreti procentuální skóre, které rozhoduje o jejich umístění. Dnešním výhercem se stal zpěvák Imri Ziv, který porazil dvě zpěvačky a jednu skupinu.

Soutěž Rising Star nabízí unikátní možnost pro diváky rozhodovat o výsledcích pomocí oficiální aplikace. Každému soutěžícímu zasílají buď kladné, nebo záporné hlasy, čímž ovlivňují jejich celkové procentuální skóre. Stejné hlasy uděluje i čtyřčlenná porota s tím rozdílem, že jejich rozhodnutí má výraznější vliv, řádově o několik procent, než je tomu u hlasující veřejnosti. Po celou dobu vystoupení vidí diváci i porotci průběžné výsledky na obrazovkách.

Do finále show se probojovali čtyři interpreti, na které čekaly dva duely. V prvním se proti sobě postavili Imri Ziv a Beatbox Element. Imri vybojoval skóre 79% a všechny hlasy poroty. Skupina Beatbox Element skončila s výsledkem 54% a dvěma kladnými a dvěma zápornými hlasy poroty jako poražená. Ve druhém duelu soupeřily zpěvačky. Julieta s 54% a třemi zápornými hlasy od jury neměla oproti suverénní Dianě Golbi s 83% a kompletním kladným ohodnocením porotců sebemenší šanci.

V superfinále ovšem zbylo vedle vítězů duelů ještě jedno místo. Bylo na porotě, aby zvolila z poražených třetího kvalifikanta. Ačkoliv u poroty byli úspěšnější Beatbox Element, jury nakonec překvapivě dala přednost Julietě.

Závěrečný trojduel, ve kterém se stejně jako v předchozích kolech soutěžilo s převzatými písněmi, nabídl strhující podívanou. Všichni soutěžící měli stoprocentní podporu od poroty, avšak názory diváků se lišily. Julieta obdržela 58% hlasů, Imri Ziv 74% a zpěvačka Diana Golbi zahájila své vystoupení s rychlým nárůstem skóre, což mohlo vyvolat dojem, že bez potíží porazí oba konkurenty. Kolem obdržených 65% hlasů ovšem její stav po dobu jedné minuty stagnoval a nakonec se nevyšplhal přes 67%. Vítězem show se tak stal Imri Ziv.

Výsledky izraelského superfinále:

1. Imri Ziv (74%)
2. Diana Golbi (67%)
3. Julieta (58%)

Více se o vítězi dočtete zde.

Další informace naleznete na oficiálním webu soutěže zde.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>