HaKokhav HaBa IZRAEL

Výsledky: Finále izraelského kola


IzraelIzrael opět vybíral svého reprezentanta přes talentovou show Rising Star. Po více než třech desítkách dílů se do finálového přenosu probojovali čtyři soutěžící, z nichž se celkový vítěz vybíral ve dvou kolech. Výhercem a tudíž reprezentantem země se stala Netta Barzilai.

V první fázi finálového večera show Rising Star bojovali jednotliví kandidáti o postup přes klasické duely. Postaveni proti sobě byli zvlášť muži a zvlášť ženy, jejichž cílem bylo zaujmout publikum s převzatými hity. Televizní diváci udíleli přes speciální aplikaci jednotlivým soutěžícím buď kladné, nebo záporné hlasy, které se projevovaly v jejich procentuální škále. Podpořit daného interpreta mohli i porotci udělením svého hlasu, který jejich skóre vylepšil o 10 procent. Této možnosti využili všichni členové jury u všech kandidátů.

Mužský duel vyhrál s rekordním počtem 91 procent hlasů Jonathan Mergui. Mezi ženami zvítězila s 82 procenty Riki Ben Ari. Oba poražení interpreti ovšem ještě mohli spoléhat na podporu jury, neboť do závěrečné fáze postupovali tři soutěžící. Rozhodovalo se mezi Chenem Aharonim a Nettou Barzilai. Porotci dali přednost Nettě.

Finálovou trojici mohli ve druhé fázi podporovat televizní diváci skrze klasické hlasování, zatímco několik odborných porot oceňovalo účastníky bodovým systémem 8, 10 a 12 bodů. Ačkoliv Netta byla na pokraji vyřazení, od jury si vysloužila nejvyšší ohodnocení. V závěru záleželo na divácích, jejichž podpora jednotlivým kandidátům byla procentuálně rozpočítána a převedena do bodové škály tak, aby odpovídala celkovému počtu udělených bodů ze strany poroty.

Ačkoliv u diváků opět zvítězil Jonathan, na Nettu se díky podpoře porotců dotáhnout nedokázal. Díky pěti bodům navíc bude Izrael reprezentovat Netta Berzilai. Její soutěžní píseň bude vybrána interně a představena nejdříve ve druhé polovině února.

Výsledky izraelského kola:

1. Netta Barzilai (210 b.)
2. Jonathan Mergui (205 b.)
3. Riki Ben Ari (125 b.)
4. Chen Aharoni (vyřazen v první fázi)

Více se o vítězi dočtete zde.

Další informace naleznete na oficiálním webu soutěže zde.

2 komentářů ke článku “Výsledky: Finále izraelského kola

  1. Standa

    Koukal jsem na to a výsledek nic moc, Netta byla z těch 4 reprezentantů nejhorší, je dost ukřičená. Pro mě je to taková Lindita 2 v elektronické verzi, snad jí dají aspoň nějakou slušnou písničku. Hlasem byla nejlepší Riki Ben Ari, bohužel si tam vybrala pomalé písničky a to zřejmě rozhodlo.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>