Melodi Grand Prix NORSKO

Výsledky: Finále norského kola


NorskoVelká pozornost byla dnes věnována finále norského kola, kterého se zúčastnili hned tři bývalí reprezentanti země. Jeden z nich si tuto úlohu nakonec zopakuje, v Lisabonu uvidíme vítěze Eurovision Song Contest 2009 Alexandra Rybaka s písní „That’s How You Write A Song“.

Finále norského kola MGP se zúčastnilo deset soutěžících, mezi kterými jsme nalezli hned tři bývalé reprezentanty země. Šlo o Aleksandra Walmanna, který loni v Kyjevě soutěžil ve spolupráci s DJem JOWSTem, Stellu Mwangi z ročníku 2011 v Düsseldorfu, která se tentokrát pokusila uspět v duetu s Alexandrou Rotan, a největší překvapení celé soutěže v podobě vítěze Eurovision Song Contest 2009 Alexandra Rybaka. Aby toho nakonec nebylo málo, o skladbu Rebeccy Thorsen se pro změnu postaral norský reprezentant z Vídně 2015 Mørland.

V první fázi večera rozhodovaly mezinárodní poroty o čtyřech superfinalistech. K překvapení všech diváků se jimi stali všichni čtyři výše zmínění interpreti, tj. buď samotní bývalí reprezentanti země, nebo soutěžící, kteří s dřívějšími norskými zástupci spolupracovali na své písni. Jednou z deseti porotcovských zemí bylo i Česko, které zastupoval šéf delegace Jan Bors. Ten ve svém hlasování podpořil Alexandra Rybaka.

Ve druhé části show už byly rozhodující hlasy diváků. Ty nejdříve rozhodovaly o dvou zlatých finalistech, kterými se stali Alexander Rybak a Rebecca. Až závěrečné hlasování v rozhodujícím duelu přineslo kýžený výsledek. Po devíti letech se na Eurovizi vrací Alexander Rybak, který bude tentokrát soutěžit se skladbou „That’s How You Write A Song“.

Výsledky norského finále:

1. Alexander Rybak / That’s how you write a song
2. Rebecca Thorsen / Who we are
3. Aleksander Walmann / Talk to the hand
4. Stella Mwangi a Alexandra Rotan / You got me

Více se o vítězi dočtete zde.

Další informace naleznete na oficiálním webu norské Eurovize zde.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>