Melodifestivalen 2018 ŠVÉDSKO

Výsledky: Finále švédského kola


ŠvédskoŠvédové, tak jako tradičně, volili svého reprezentanta přes národní kolo Melodifestivalen. Dnešního finále se zúčastnilo dvanáct interpretů, ze kterých držitele letenky do Lisabonu vybírali televizní diváci společně s mezinárodní porotou. Obě hlasující skupiny se na svém vítězi shodly, stal se jím Benjamin Ingrosso a skladba „Dance You Off“.

Do finále švédského Melodifestivalenu postoupilo přes čtyři semifinále a Druhou šanci celkem dvanáct interpretů. Jako první udělovala body mezinárodní porota, kterou tvořily jury z jedenácti zemí. Více než polovina z nich, konkrétně šest, udělila nejvyšší bodové hodnocení Benjaminu Ingrossovi. Tři poroty preferovaly Felixe Sandmana a po jednom prvním místě byli obdarováni i Samir & Viktor a zpěvačka Margaret, kterou jako správní patrioti podpořili porotci z Polska.

Benjamin Ingrosso vedl po první sadě bodů nad druhým Felixem Sandmanem o dvacet bodů, nicméně rozhodující byly hlasy diváků. Ty byly tentokrát velmi vyrovnané, rozdíl mezi prvním a posledním místem byl necelých 5 % hlasů. Avšak i toto těsné hlasování vyhrál Benjamin, který tak bude Švédy reprezentovat v Lisabonu s písní „Dance You Off“.

Výsledky švédského finále:

01. Benjamin Ingrosso / Dance You Off (181 b.)
02. Felix Sandman / Every Single Day (158 b.)
03. John Lundvik / My Turn (128 b.)
04. Samir & Viktor / Shuffla (114 b.)
05. Mariette / For You (113 b.)
06. LIAMOO / Last Breath (105 b.)
07. Margaret / In My Cabana (103 b.)
08. Martin Almgren / A Bitter Lullaby (84 b.)
09. Renaida / All the Feels (81 b.)
10. Rolandz / Fuldans (75 b.)
11. Jessica Andersson / Party Voice (70 b.)
12. Méndez / Everyday (64 b.)

Více se o vítězi dočtete zde.

Další informace naleznete na oficiálním webu švédské Eurovize zde.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>