Festival da Cançao 2018 PORTUGALSKO

Výsledky: První semifinále portugalského kola


PortugalskoHostitelská země letošního ročníku Eurovize zůstává věrná svému národnímu kolu Festival da Cançao. Soutěž je opět rozdělena do tří soutěžních večerů, kterých se účastní celkem šestadvacet interpretů. Toto jsou výsledky prvního semifinálového přenosu.

Portugalské národní kolo Festival da Cançao je rozděleno na tři soutěžní večery. Každého ze dvou semifinálových přenosů se ve dnech 18. a 25. února účastní celkem třináct interpretů, přičemž do finále vždy postupuje sedm nejúspěšnějších na základě hlasování televizních diváků a porotců.

Ve finále se bude 4. března vítěz volit z celkového počtu čtrnácti kandidátů. Vybírat jej budou tentokrát s televizními diváky regionální poroty.

O účast na Eurovizi v Lisabonu bojovali v prvním semifinále dva bývalí reprezentanti země. Šlo o Josého Cida (1980) a Anabelu (1993).

Kvalifikanti prvního portugalského semifinále:

1. Peu Madureira / Só por ela (22 b.)
2. Janeiro / Sem título (16 b.)
3. Catarina Miranda / Para sorrir não preciso de nada (16 b.)
4. Anabela / Para te dar abrigo (13 b.)
5. Beatriz Pessoa / Eu te amo (11 b.)
6. Joana Barra Vaz / Anda estragar-me os planos (8 b.)
7. Joana Espadinha / Zero a zero (7 b.)

Dnešní vystoupení si můžete přehrát zde.

Další informace naleznete na oficiálním webu portugalské Eurovize zde.

3 komentářů ke článku “Výsledky: První semifinále portugalského kola

  1. Myscho

    Už sa niekedy v histórii ESC stalo, žeby víťazstvo obhájil hostitteľ(krajina vyhrala 2x po sebe bez min. 1 ročnej prestávky)?

  2. Standa

    Celkem OK, i když mě překvapil nepostup Austrália od Bruno Vasconcelos a A mesma canção od Maria Amaral. Porota tam hodně tlačí Janeira, asi zřejmě na základě toho, že písničku napsal pro něho Salvador Sobral. Jinak to měli pěkně zorganizované, líbilo se mi to.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>