1in360 SAN MARINO

Začíná hledání sanmarinského reprezentanta


San MarinoSan Marino bude hledat svého reprezentanta pro Eurovizi v Lisabonu přes velkolepé národní kolo 1in360. Do přímých přenosů se dostane deset interpretů z celkového počtu více než tisícovky přihlášených kandidátů. O finalistech budete moci rozhodnout i vy!

Až do 30. listopadu mohli zájemci z celého světa zasílat své písně do sanmarinského národního kola 1in360. Jednotlivé skladby byly ihned zveřejňovány na oficiálních stránkách projektu, aby si fanoušci mohli pomalu začít hledat své favority. Přihlášek dorazilo přes tisíc z více než osmdesáti zemí, avšak do přímých přenosů soutěže se dostane pouze deset nejlepších.

Mezi kandidáty nalezneme interprety i z takových exotických destinací jako jsou Haiti, Ghana, Bangladéš, Kolumbie, Írán, Svazijsko nebo Filipíny. Nechybí ani přihlášky z USA, Číny, Argentiny, Jižní Koreje, Austrálie či Jihoafrické republiky. Z Česka se do soutěže hlásí zpěvačka Hanna Shedo, slovenskou nadějí je Veronika Iľková.

Ne všechny tváře pro nás budou neznámé. O svou opětovnou eurovizní účast bude bojovat Anita Simoncini, která zastupovala San Marino s Michelem Perniolou v roce 2015, Dado Topić, který společně se skupinou Dragonfly zpíval v roce 2007 za Chorvatsko, nebo Roberto Meloni, známý z lotyšských reprezentačních projektů Bonaparti.lv a Pirates of the Sea z let 2007 a 2008. Nebudou chybět ani účastníci zahraničních národních kol jako Karl William Lund (Spojené království), Dinah Nah (Švédsko), Emma (Finsko), Franklin Calleja (Malta), Angelika Pušnova (Bělorusko), Judah Gavra (Izrael) nebo Sada Vidoo (Dánsko).

Sedm účastníků sanmarinského výběru zvolí pořadatelská televize SMRTV, o zbylých třech rozhodnou divoké karty. První budou mít na svědomí členové oficiálních fanklubů OGAE, jejichž vítěz hlasování bude osmým členem sestavy. Rozhodovat budete moci i vy. Stačí udělit like svým oblíbeným písním na oficiálních stránkách soutěže a ten, který jich obdrží nejvíce, bude devátým účastníkem soutěže. Závěrečného kandidáta o letenku do Lisabonu opět zvolí stanice SMRTV, avšak pouze z těch přihlášených interpretů, kteří mají občanství San Marina.

V lednu odstartují přímé přenosy národního kola 1in360, kterých bude celkem sedm. Finále se uskuteční v únoru. O postupujících a celkovém vítězi rozhodnou hlasující diváci a odborná porota, ve které zasedne mimo jiných rakouská reprezentantka z Eurovize 2016 Zoë.

Podpořit své oblíbené interprety můžete na oficiálních stránkách sanmarinského výběru zde.

2 komentářů ke článku “Začíná hledání sanmarinského reprezentanta

  1. Standa

    Je to hodně dobrý výběr. Mám tam kamaráda z Řecka a pak je tam jeden švédský projekt, který též dobře znám a moc klukům fandím, vím, že by poslali kvalitní písničku do Eurovize. Snad jeden z nich projde, moc jim držím palce.

  2. Anonymní

    Skvěle promyšlené! Uvidíme, které písničky budou vybrány.. Z 1000 tam musí být aspoň některé fakt pecky :)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>