Salvador Sobral PORTUGALSKO

Zdravotní stav Salvadora Sobrala komplikuje portugalskou účast


PortugalskoLetošní ročník Eurovize se do historie zapíše několika prvenstvími. Vůbec poprvé se některý z interpretů osobně nezúčastní povinných zkoušek. Stane se tomu v případě Salvadora Sobrala z Portugalska, kterého trápí zdravotní potíže.

O zdravotním stavu portugalského reprezentanta Salvadora Sobrala se hovořilo už po jeho vítězství v národním kole. Během soutěže měl prodělat operaci kýly, která měla vliv na podobu jeho vystoupení. Média si všimla, že zpěvák nepředvádí standardní výkon, hovořilo se také o jeho problémech se srdcem.

Diskutovalo se, jestli Salvador bude vůbec schopný odcestovat na Eurovizi. Jeho sestra Luisa, která je spoluautorkou soutěžní písně a zpěváka doprovází na každém kroku, nicméně všechny ujišťovala, že její bratr je naprosto v pořádku. Pouze se má zotavovat z náročné operace.

Portugalský reprezentant ovšem úplně fit není. Na konci března bylo potvrzeno, že se nezúčastní ani jedné z předsoutěžních promo tour. Včera televize RTP ohlásila, že Salvador neodcestuje do Kyjeva na povinné semifinálové zkoušky. A to kvůli zdravotním komplikacím. Na Ukrajinu vyrazí až 7. května, tedy dva dny před prvním semifinále. Není jisté, jestli jej uvidíme během zahajovací ceremonie. Potvrzena je pouze jeho přítomnost na generálních zkouškách.

Během prvních dvou zkoušek jej nahradí jeho sestra Luisa Sobral. Ta tak zazpívá soutěžní skladbu „Amar Pelos Dois“ a bude s portugalskou delegací konzultovat podobu pódiového vystoupení. Technické detaily se budou se Sobralem řešit po telefonu. Luisa svého bratra zastoupí také během tiskových konferencí.

Management interpreta informoval EBU o výjimečném požadavku s předstihem. Podle televize RTP byla neúčast reprezentanta na zkouškách bez zbytečných průtahů schválena.

Podobnou situaci jsme zažili i loni ve Stockholmu. Norská zástupkyně Agnete chyběla pro změnu kvůli psychickým potížím na zahajovací ceremonii, tiskových konferencích a všech mimosoutěžních akcích. Zkoušek se ovšem účastnila pravidelně.

Otázkou tak zůstává, jestli Salvadora Sobrala, jednoho z favoritů letošního ročníku, uvidíme během prvního semifinále Eurovize ve stoprocentní formě.

2 komentářů ke článku “Zdravotní stav Salvadora Sobrala komplikuje portugalskou účast

  1. Anonymní

    Okolo Portugalska rastie hype !! :( :D .priliš romanticka skladba ale na druhej strane od strdca podané a cele v portugalčine :) vadilo by mi ak by vyhral …ale podla mna ak pride tak postupi do finale :) ..nemyslím si že to u neho dopadne rovnako ako u Agnety vlani :) aj ked tej mi bolo luto, bola velmi pekna a mala postupit, no bohužial ESC neni len o 3 minutach spevu a generalnych skuskach !! Skore uzdravenie

  2. bastille

    Podle mě se bookmakeři s Portugalskem unáhlili že ho kvalifikují na potencionálního vítěze

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>