France Gall LUCEMBURSKO

Zemřela vítězka Eurovize 1965 France Gall


LucemburskoVe věku sedmdesáti let zemřela dnes ráno francouzská zpěvačka France Gall, která v roce 1965 zvítězila jako reprezentantka Lucemburska na soutěži Eurovision Song Contest v italské Neapoli.

France Gall se narodila v Paříži a na mezinárodní hudební scéně se proslavila v šedesátých letech. Vydala téměř třicet alb a nespočet singlů, které si oblíbili posluchači i za hranicemi Evropy. Na výsluní hudební scény se držela až do konce osmdesátých let.

V roce 1965 reprezentovala na Eurovizi Lucembursko s písní „Poupée de cire, poupée de son“, kterou si sama zvolila z deseti navrhovaných. S 32 body porazila i takové hvězdy, jakými během ročníku v Neapoli byli Udo Jürgens nebo Kathy Kirby. V rodné Francii se ovšem setkala s kritikou za špatný pěvecký výkon a především za to, že na soutěži zastupovala cizí zemi. Francouzský reprezentant Guy Mardel tehdy obsadil třetí místo. France Gall se později k účasti na Eurovision Song Contest nevyjadřovala a svou píseň odmítala zpívat.

Během své kariéry spolupracovala se svým manželem, kterým byl úspěšný zpěvák a skladatel Michel Berger. Ten zemřel ve věku 44 let na infarkt a opět let později France přišla i o svou dceru, která podlehla cystické fibróze. Podlomené zdraví se nevyhýbalo ani samotné zpěvačce. Už delší dobu bojovala s rakovinou a v prosinci musela být hospitalizována kvůli těžké infekci.

O úmrtí zpěvačky, která se proslavila svými písněmi jako je například „Ella, elle l’a“ také v České republice, informují i mnohá naše média.

France Gall / Poupée de cire, poupée de son

3 komentářů ke článku “Zemřela vítězka Eurovize 1965 France Gall

  1. Morrighan

    Smutna novinka. Jedna z mych oblibenych vitezu. :( Alespon uz se netrapi.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>