Stage Eurovize 2018 EUROVIZE

Známe podobu pódia pro Eurovizi v Lisabonu


PortugalskoPořadatelská televize nadcházejícího ročníku Eurovize RTP společně s EBU dnes představila design pódia pro květnové klání v Lisabonu. Podoba stage je stejně jako celý koncept soutěže inspirována zámořskými objevy portugalských cestovatelů.

Autorem scény nadcházející Eurovize je stejně jako v případě letošního ročníku Florian Wieder. Při tvorbě designu pódia se inspiroval čtyřmi symboly Portugalska – plavbami, loděmi, mořem a mapami.

Samotná stage představuje trup lodi. Symbolika je stejná jako u grafického designu 63. ročníku show. Portugalsko se proslavilo zaoceánskými cestami do všech koutů planety, čímž se místním objevitelům podařilo skrze vodu propojit Evropu s nejrůznějšími kulturami. Poznávání odlišných kultur je zároveň jedním ze specifik samotné Eurovision Song Contest.

Jeviště soutěže poskytuje organizátorům možnost připravit pro každého soutěžícího unikátní atmosféru, díky které bude každé vystoupení nezapomenutelné.

Jak se vám stage pro rok 2018 líbí?

13 komentářů ke článku “Známe podobu pódia pro Eurovizi v Lisabonu

 1. Ixuxu

  Není žádné tajemství, že Portugalci chtějí udělat nejlevnější verzi Eurovize v novodobé historii. Vzhledem k tomu, že LED panely jsou tou nejnákladnější položkou, absence LEDek je asi celkem rozumným krokem ze strany pořadatelů. Leč já bych byl radši pro :-D

 2. Pegeta

  Líbí se mi to. No, každopádně to nemůže být horší než nevkusný žalud z Kyjeva. Myslím, že u bez LED obrazovek se dá udělat skvělá šou. A kdyby někdo ty LED obrazovky skutečně potřeboval, tak si je může přivést jako to udělaly Måns Zelmerlöw nebo Sergej Lazarev.

 3. Lucasso

  Vypadá to dobře a velkolepě, takže žádná komornost. Velkej skok oproti žaludu z Kyjeva.

 4. Anonymní

  Rozhodně lepší než v loni, má to něco do sebe, sice nejsem paf, ale libi se mi :D

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>