Kvalifikanti prvního semifinále 2017

Známe postupující z prvního semifinále Eurovize 2017


První semifinále 62. ročníku Eurovision Song Contest je za námi a my známe desítku postupujících semifinalistů. O jejich osudu rozhodovala polovičním rozložením sil odborná porota a televizní diváci. Deset interpretů se z dnešního večera kvalifikuje do velkého finále, které se uskuteční v sobotu 13. května. Kompletní výsledky a pořadí budou zveřejněny až po sobotním přenosu.

Postupující země z prvního semifinále Eurovize 2017

 Moldavsko – SunStroke Project / Hey, Mamma!
 Ázerbájdžán – DiHaj / Skeletons
 Řecko – Demy / This Is Love
Švédsko Švédsko – Robin Bengtsson / I Can’t Go On
Portugalsko Portugalsko – Salvador Sobral / Amar Pelos Dois
Polsko Polsko – Kasia Moś / Flashlight
 Arménie – Artsvik / Fly With Me
Austrálie Austrálie – Isaiah / Don’t Come Easy
Kypr Kypr – Hovig / Gravity
 Belgie – Blanche / City Lights

27 komentářů ke článku “Známe postupující z prvního semifinále Eurovize 2017

 1. Anonymní

  Belgicko.bolo super !! To že ocakavate od toho 200 percentnu show je Váš problem :D nevravim že by mala vyhrať ale zaslúžila si to …Áno lotyšsko ma mrzi a taktiež som prekvapeny že Finsko neprešlo …no možno Karma za Emmu (circle of.light) Poľsko bolo mega, Moldavsko wau, Island fajn len prázdne a stále robila tie iste pohyby, Albanka bola príliš nervózna, Australia a Azerbajdžan postupuju vždy, Armensko mega, Montenegro cirkus …Cesko no bohužiaľ mali byť hologramy ..A grecko iba stage a choreografia zachranila pesnicka suchá fuj Cyprus bol dobrý tiež

 2. George

  Jaj, kdo to zase tak podělal… jako FINSKO, ISLAND a LITVA byli naprosto super a jejich postup jsem bral téměř automaticky.. fakt škoda no.
  Náš nepostup mě mrzí, ale očekával jsem to, snad se poučí naše delegace z chyb..

 3. Jai Kudo

  Viděl jsem jen pár kousků včera, ale bylo to tak strašný, že mě na moment napadlo, že by Bárta mohla dokonce i postoupit…. Vloni byla při vší bídě celková úroveň o třídu lepší. Znovu se projevilo úskalí velké haly – ona zpívá většinou v klubech a nemá hlas ani projev pro tak velké prostory. Gábina byla na velké haly zvyklá a i hlasově je někde plně jinde. No, dopadlo to jak se dalo čekat…..

 4. Perunka

  O vkuse a objektivite Európy si už dávno nerobím žiadne Ilúzie, takže to už ani moc nekomentujem, aj keď ma to mrzí, z pokoja by ma dostal len nepostup Portugalska a postup ČH, to boli toraz pre mňa hraničné záležitosti.

 5. Honza

  Esgalnor: přesně, Finsko byl naprostej klenot :/ hlavně že tam je shit z Řecka nebo příšerná Belgie. a vlastně ještě pár dalších… Jako výsledky totálně wtf dneska :(

 6. Pepák

  Já musím říci, že se mi vcelku líbila téměř všechna vystoupení večera. Hlasoval jsem pro Finsko a jeho nepostup mě docela mrzí. Vcelku mě mrzí i nepostup Islandu, který byl výborný, a Lotyšska. Martina se určitě nemá za co stydět, neboť své vystoupení zvládla dobře.
  Belgičanka mi přišla velice roztomilá, i přes zjevnou nervozitu to zase tak zlé nebylo. Docela mě překvapila Arménie, o které jsem před dnešním večerem příliš neuvažoval jako o svém oblíbenci. Z postupujících se mi až tolik nelíbilo Řecko, Švédsko, Ázerbájdžán, Moldavsko a Austrálie.

 7. Djkob

  Raději bych měl příští rok podobné vystoupení jak letos, než něco takového jako má Řecko. Aspoň nám Martina neudělala ostudu. Však ta Demyy nechala všechno vyzpívat backing vocalisty. Fuj, předposlední místo si zasloužila, hned před Slavkem. Počkam si na neděli, na výsledky. Jestli mě porota ZASE naser… tak fakt nevím

 8. Esgalnor

  Sleduju od roku 2015 a upřímně, nic mě nemrzelo víc, než nepostup Finska. Ani Island 2016, Finsko si to sakra zasloužilo.

 9. Fofi

  Austrálii absolutně nechápu. Teda svým způsobem chápu, ale jsem stoprocentně přesvědčený, že kdyby to bylo naše vystoupení, tak nemáme sebemenší šanci. Belgie postoupila taky ze setrvačnosti, díky oblíbenosti videoklipu, ale ok. Každopádně postup Moldavska a Řecka na úkor Finska a Lotyšska považuju za největší vtip letošního ročníku a totální fail. Martině a celému týmu patří poděkování za odvedenou práci. Dělali co mohli a žádnou ostudu rozhodně neudělali.

 10. Anonymní

  Nic překvapivého. Měli bychom příště poslat taneční vygenerovaný song nebo osobitou tvorbu přímo od našeho reprezentanta. Taneční song úplně neunudí (oproti baladě) a pro změnu originální tvorba má šanci zaujmout.
  STOP baladám!

 11. Honza

  No výsledky totálně směšné, z těch všech hrůz mi přijde, že se vybrali vůbec ty největší. ;)
  Jak nemohlo ani Finsko postoupit, to je mi teda fakt záhadou. Že by to takhle dopadlo u lidí ještě možná chápu, ale jestli takhle hlasovala i ODBORNÁ porota, tak jako dobrý no.

 12. Perunka

  Naozaj som si vychutnala len Portugalsko.
  Arménsko fajn, Albánsko sa mi viac páčilo v národnom kole.
  Hlavne že nepostúpila Čierna Hora.

 13. Rayxim

  Naše vystoupení bylo tak prázdné, chudé s nevýraznou písní. Že se nemusím vůbec divit že jsme nepostoupili.

  Doufám že příště ČT opravdu „konečně“ začne chápat co se poslouchá, nebo aspoň zkusit něco jiného a ne, samé….
  Balady.

 14. Deucalion

  Moldavsko a Austrálii za Finsko a Lotyšsko! Trochu mě mrzí i Island a v hloubi duše jsem doufal i v Martinu…

 15. Elza

  Podle mě ČT absolutně nepochopila, o čem Eurovize je. Bylo mi Martiny líto. A ruku na srdce – hudební konkurence tento rok není nijak výrazná. Kolik vystoupení mi připadalo totálně nevýrazných, bizarních a velmi nudných. Takhle to dál nejde…

 16. Sam

  Všechna čest Martině, přes mou počáteční skepsi jejího výběru, předvedla výborný výkon! Bohužel song se mezi ostatními ztratil, škoda těch jazzových prvků , které by songu dodaly potřebný šmrnc. Nicménně postup jsem jí přála už z důvodu, jakou energii a pozitivní přístup vložila do propagace a příprav.
  Postup Belgie nechápu, pro mě jeden z nejhorších výkonů večera…

 17. Djkob

  Boučka jsem neměl rád už loni. Letos se akurát potvrdilo, že se na to nehodí. Neustále říká to stejné, dělá chyby. Prostě ne. Na pár postupujících mi páár věcí vadí, ale celkově to je ok. Třeba Demy zpívala hrozně, Kypr taky nijak nezářil. Ale jako celek to ujde. Když už řekli Moldavsko, tak mi začalo docházet, že to půjde trochu jiným směrem, než je Martina a fakt mě mrzí Finsko. Sám bych jí do finále v mojí Top10 asi neviděl, ale v porovnání s tím, co prošlo…

 18. Coinín

  Všechny postupující jsou ok, ale to Moldavsko opravdu nechápu :/ Finsko, Island nebo by Martina si to místo zasloužili mnohem víc

 19. Kistenn

  Tak to já zase tam postrádám kromě Finska i Lotyško. Jinak mě překvapilo Moldavsko a zbytečné mi tam přijde Řecko a Kypr. Ale jinak fajn.
  BTW jsem taky rád, že jsme se nedostali a doufám, že příští rok se ČT vyhrabe z bublinky „balads only“ a přijde klidně i s popem, ale trochu osobitějším. Když se na to podíváte, tak kromě Portugalska a Polska, které staví na silné atmosféře, jsou to jen taneční songy. Kdyby nemuseli kupovat skladbu ze zahraničí, mohli více investovat do pódia… no co už, jsme v tomto nováčci a chápu, všichni se učíme.
  (se mi to kecá že – po vojně je každý generál xD)

 20. Lord Cervus

  Belgii a Kypr vyměnit za Finsko a Lotyšsko, jinak je to dle očekávání.

 21. Standa

  Nic moc, postoupily tuctové písničky ze Švédska a Kypru a hlavně mě dost mrzí, že neprošlo Finsko, za to je tam blbé Moldavsko. Též mi tam chybí Island a Lotyšsko. Ale jak jsem psal, neměl jsem žádné očekávání. Aspoň se povedlo vystoupení polské zpěvačky. A docela jsem překvapen, že prošla Blanche, bylo na ní poznat, že se tam hodně moc u toho trápila, nervozita u ní pracovala hodně.

 22. Lucasso

  Kde je Finsko a Lotyšsko? Místo toho Řecko a Kypr? Na co ty poroty jsou?

 23. Anonymní

  Paradoxne je dobre, ze jsme se nedostali, doufam, ze si CT uvedomi, ze takhle ne. Song byl nevyrazny.

 24. Miňo

  „..nezopakuje sa gigantický úspech Česka“ myslel som, že puknem od smiechu :D :D :D

  Výraznejšie mi tam chýba iba Fínsko. Ale medzi postupujúcimi mi nevadí nikto…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>