Martina Bárta ČESKÁ REPUBLIKA

Známe termíny zkoušek pro Martinu Bárta


Česká republikaEBU dnes zveřejnila kompletní harmonogram zkoušek pro 62. ročník Eurovize. S nácviky se začne v neděli 30. dubna a potrvají až do následující neděle 7. května. Pojďte se společně s námi podívat na to, kdy uvidíme na pódiu českou reprezentantku Martinu Bárta!

První půlhodinové zkoušky budou zahájeny v neděli 30. dubna od 9:00 dopoledne. Během tohoto dne se na pódiu v Mezinárodním veletržním centru představí devět účastníků první poloviny prvního semifinále.

Zbylá polovina prvního kvalifikačního večera přijde na řadu v pondělí 1. května. První máj bude dnem, kdy si velkolepou mezinárodní stage poprvé vychutná česká reprezentantka Martina Bárta. Zkoušet bude od 12:40 do 13:10 středoevropského času, poté ji bude čekat setkání s novináři.

První nácviky interpretů ze druhého semifinále budou na programu v úterý 2. května a ve středu 3. května. Harmonogram soutěžících odpovídá jejich semifinálovým pořadovým číslům. V seznamu se zatím nachází včera odhlášené Rusko. Středeční program tak nebude končit v původně plánovaných 16:50 hodin, nýbrž v 16:10.

Od čtvrtka 4. května se harmonogram uspíší. Zkoušky budou nově trvat pouze 20 minut a následovat po nich bude tisková konference. Ve čtvrtek se na pódiu představí patnáct účastníků prvního semifinále včetně Martiny Bárty. Ta bude k vidění od 16:45 do 17:05.

V pátek 5. května uvidíme zbylé interprety prvního semifinále, šest zemí ze druhého semifinále a poprvé během půlhodinových nácviků také šest automatických finalistů. Ti přijdou na řadu odpoledne.

Sobota 6. května dá prostor zbývajícím účastníkům druhého semifinále a v neděli 7. května dopoledne proběhnou druhé zkoušky finalistů.

Ze zkoušek všech zemí vám nabídneme podrobné reporty, videa a ohlasy přímo z místa konání. Těšte se!

4 komentářů ke článku “Známe termíny zkoušek pro Martinu Bárta

 1. admin

  Ano, má se psát nepřechýleně, nicméně v některých médiích byla zahlédnuta i varianta se skloňováním a docela to tam tentokrát sedlo. Ale máte pravdu, držme se nadále pravidel.

 2. HonzaCZE

  Elza: To je zřejmě výjimka, admin zpravidla píše správně „Bárta“ nepřechýleně. :)

 3. Jan

  „od 12:40 do 12:10″….s Martinou se vratime casem :)). Kazdopadne se uz ted tesim! :D

 4. Elza

  Jen taková malá puntičkářská poznámka pro autora: Nepřechýlená česká ženská příjmení se v českém jazyce neskloňují. Takže uvidíme Martinu Bárta, ne Martinu Bártu apod.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>